Wpis z mikrobloga

@Chopin_fapu: też miałem problem xD po dwóch miesiącach rozleciały mi się buty, oddałem na gwarancję i wpisałem wymiana na nowe, albo zwrot kasy, reklamacja rozpatrzona i babka chce mi wymieniać na nowe jakieś, które mi się nie podobają to ja mówię, że chcę kasę - ona na to, że nie bo wpisałem wymiana na nowe, musiałem rzucić jakimś artykułem z kodeksu cywilnego, żeby mi oddała kasę ;f
@misja_ratunkowa:

wykopki kiedy sklep przyjmuje zwrot ich towaru - śpi

wykopki kiedy kupią otwarty i macany towar - darcie #!$%@? w języku wykopków

Zrozumcie, że takie towary wracają potem na półkę. To że ktoś pomacał telefon, nie znaczy, że towar nie nadaje się już do sprzedaży. Inaczej ma się ze sprzętami z grupy higienicznej gdzie mają one kontakt z ciałem. Wtedy reguluje to regulamin sklepu i owszem reklamacje wchodzą w grę
@bubr32 dokladnie, ludzie nie rozrozniaja zwrotu od reklamacji. Tak jak w przypadku
@Wielki_Ciezki_Slon sluchawki mozna bylo reklamowac, ale zwrocic juz nie. Towar nie moze nosic zadnych śladow uzytkowania w tym otwartego opakowania(elektronika/media/prasa) itp. sa pakowane tak, ze ciezko to zlozyc tak jak wygladalo na poczatku - plastik, folia zabezpieczajaca itd.). Jezeli cos juz jest otwarte to zwrocic nie mozna nawet jezeli jestes jeszcze w skepie. W takim przypadku zostaje reklamacja.
Dokladnie tak
@brakloginuf: może się u nich coś pozmieniało, albo ja ma jakiś lepszy punkt w swoim mieście, ale bez problemu przyjęli mi zwrot niesprawnego kabla usb po miesiącu od zakupu, koledze 4 razy wymieniali słuchawki na nowe, bo przestawały działać po miesiącu, w końcu normalnie oddając pieniądze ¯\_(ツ)_/¯