Wpis z mikrobloga

Cześć, planuję zrobić kurs zimowej turystyki wysokogórskiej w #tatry. Niestety jedyne wolne terminy w COS Betlejemka to kwiecień. Pytanie do regularnych Tatrzańskich bywalców: jak wyglądają warunki śniegowe i pogodowe w kwietniu? Czy jest sens robić kurs w kwietniu a nie w typowo zimowym miesiącu? Chodzi mi głównie o to czy przez nie w pełni zimowe warunki kurs może mieć mniejszą „wartość dydaktyczną”.
  • 4
@Bofsky: Dzięki. Co do samego kursu to chciałem coś o bardziej przekrojowym charakterze. Nie mam od kogo nauczyć się technicznych kwestii i taki kurs wydawał mi się odpowiedni. Lawinówkę planowałem zrobić już w następnym sezonie. Możesz powiedzieć coś więcej na temat Twoich zarzutów co do samego kursu turystyki?
@Peter_Sellers sam nie uczestniczyłem. Hamownia dziaba, czy chodzenia w rakach uczyłem się sam. Mam nadzieję, ze lawinowke zrobię w tym roku z KW. Co do kursu, obserwując to z boku miałem wrażenie, że część rzeczy była tam robiona bardziej na pokaz niżeli dla praktyki np cała ta zabawa z lina na niezbyt trudnym terenie to raczej sztuka dla sztuki. Ale to moja opinia, jeśli masz czas i chęci to nie odradzam.