Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Polskie instytucje są zabawne. Mój znajomy wygrał w lotto - Ekstra Pensja 5000 zł (-10% podatku) co miesiąc przez 20 lat, czyli dokładnie 1,08 mln. Kwota duża, aczkolwiek nie jakoś radykalnie zmieniająca życie. No i rozłożona w czasie. Postanowił, że kupi sobie za to nieruchomość, ma wkład własny. Reszta będzie szła na czynsz, opłaty i tak dalej. Co istotne, to nie Lotto jest gwarantem wypłacania tych pieniędzy tylko duży polski bank. Znajomy pomyślał słusznie, że to dość niestandardowy dochód na zabezpieczenie kredytu i pewnie defaultowe modele szacowania w ryzykach w bankach mogą mieć z tym jakiś problem, więc liczył się z jakimiś przepychankami z bankiem w sprawie jego wniosku o kredyt. Niemniej miał nadzieję na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Ale okazało się, że dostał odmowę. Bank uznał, że taki dochód nie jest na tyle pewny by dać mu kredyt. Czyli bank nie ufa bankowi, że ten będzie przez 20 lat wypłacał tą kasę. I teraz cliffhanger - tak, znajomy wnioskował o kredyt w tym samym banku który będzie mu wypłacał te kasę z lotto :)
#polska #lotto

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60180fe05e3a1c000abb4450
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 33
DiabelskiOrangutan: Kurde mordy mam 25 lat i czuje się głupio z faktem, że jestem prawiczkiem XD Jakoś wcześniej miałem wywalone bo wolałem gierki i pasje, nie miałęm zbytnio czasu i z kim siępoznać i totalnie nie chciało mi się pajacerki wokół dziewczyn ale teraz zauważam, że czegoś mi brakuje.. No generalnie jakąś dziewczyne bym sobie ogarnął ale ona jak sobie pomyśle, że ma więsze doswiadczenie niż ja to aż mi wstyd
Bank uznał, że taki dochód nie jest na tyle pewny by dać mu kredyt. Czyli bank nie ufa bankowi, że ten będzie przez 20 lat wypłacał tą kasę.


@AnonimoweMirkoWyznania: Dobre! Co by znaczyło, że "wygrana" tak naprawdę nie jest zabezpieczona w całości, więc jest to forma specyficznego ubezpieczenia, bez jakichkolwiek gwarancji, aby móc zwiększyć ilość zainteresowanych zakładu gier i zmniejszyć koszty takiej zabawy (jak wypłacanie od razu całości). Co by znaczyło,