Wpis z mikrobloga

Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną stronę, z czego ok. połowa po dużym mieście. Zależy mi na tym, żeby auto było jak najtańsze w utrzymaniu, zarówno pod względem napraw jak i spalania (bardzo zależy mi na lpg). Skonfigurowałem sobie taką #dacia jak na obrazku.

Czy w tej cenie kupię coś lepszego, ale używanego? Czy ktoś kto w ogóle nie zna się na motoryzacji, nie trafi na minę, które będzie kosztować kilka tysięcy rocznie?

#motoryzacja #samochody
derton778 - Mam 60 000 zł do wydania na samochód. Do pracy dojeżdzam 20 km w jedną st...

źródło: comment_1612267935f2i2j8xwpoCi4w4xX7X6n2.jpg

Pobierz
  • 187
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@derton778: ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć że przede wszystkim do 15k rocznie nie kupował bym nowego wozu jeżeli leasing nie wchodzi w grę. Przede wszystkim patrzyć używki max 3 letnie z rozsądnym przebiegiem (mądry polak po szkodzie, no ale co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯ )
Co do eksploatacji nowego samochodów z gazem to moge powiedzieć że nie koniecznie może być kolorowo ze względu na ceny przeglądów które w przypadku nowego samochodu musisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@derton778: w przypadku diesla mam na myśli kwestie tego że mogą być problemy z żywotnością silnika kiedy będziesz robić 20km i silnik się dobrze nie nagrzeje. A przynajmniej tak słyszałem
@derton778: Cześć, z własnego doświadczenia powiem Ci że Dacia to nie samochód(z silnikami Diesla jeszcze większą tragedia). Technologia 5lat za konkurencją, zaczynają się sypać jeszcze na okresie gwarancyjnym. Mam nadzieję że bierzesz pod uwagę:
W pierwszych 2-3latach auto straci 40% twojego wkładu. 24tyś, 8tyś rocznie. To jest kwota którą tracisz w pierwszych latach, aby auto było w ciągłej eksploatacji. Nie opłacasz części, serwisów, napraw, ale auto traci na wartości ogromne kwoty.