Wpis z mikrobloga

ej czy wam ktoś kiedyś wyjaśnił ideę pisanych wymów słówek w angielskich szkolnych podręcznikach które były zapisywane jak np:

/dʒɪf/

gdzie były niezrozumiałe znaki które wyglądały bardziej jak coś pisane po grecku?

Bo mi nigdy nikt w życiu tego nie wyjaśnił. Przez co miałem (i mam dalej) zawsze takie wtf co to #!$%@? ma oznaczać? Jak ja mam to w praktyce użyć, jak to przeczytać wgl?

#jezykiobce #naukajezykow #naukaangielskiego
  • 50
@nivixi: o #!$%@? xDDD
Ok, więc po kolei bo albo #!$%@?ęty albo nie zrozumiałem sarkazmu w przesłaniu.
Właśnie po to chodzi się do szkoły aby nauczyć się wieeeeelu rzeczy. Na angielskim np. uczysz się angielskiego czyli i co ważne wymowy słówek. Ponad to, przyswajasz sobie nauczanie i umiejętności do poprawnego korzystania z różnych źródeł- czyli np książek. Mając coś powiedzmy ok 8 lat zaczynasz naukę języka obcego. I w tym wieku
@AryanWonderBoi: zapis w taki sposób miałem tylko raz, w szkole. I za każdym razem jak był nowy znak wprowadzany to nam nauczycielka tłumaczyła co on znaczy.

Ale po co ja odpisuję, skoro to ewidentny bait. Gif się czyta gif, a nie dżif.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PeterGosling: domyślam się, dlatego też chciałbym wreszcie do tego usiąść, ale najpierw musiałem was spytać czy tylko nauczanie w moich szkołach było tak #!$%@?. Nie wymagam od uczelni nauki pisowni fonetyki- ale w podstawówce to mogliby jednak stawiać to jako priorytet- zważywszy że w wszelkich słownikach językowych też zapis fonetyczny jest obecny.
@SirPsychoSexy: @apj_983: to wy przynajmniej na studiach mieliście. Ja jestem na 3 roku studiów i nic takiego nigdy poruszone nie było. Studia to wgl fiesta, bo nie chciało mi się tryhardować, więc poszedłem do gorszej grupy i jak patrzę na poziom 95% grupy to jestem pod wrażeniem że maturę zdali. Taki to poziom mają studenci na polibudzie łódzkiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AryanWonderBoi: Moja nauczycielka w gimnazjum wprowadzała ten zapis fontyczny, całkiem przydatna rzecz. Potem mieliśmy z niego egzamin, miała jakiegoś bzika na punkcie wymowy i wstawiała nam jedynki za mówienie z p0lackim akcentem. True story, jak dostałem 1, to do tej pory pamiętam, żeby nie mówić „zej ar/dej ar” xD