Wpis z mikrobloga

@bojesiewody: w zeszlym roku udalo mi sie wyskoczyc do Grecji miedzy lockdownami.
W drodze z lotniska do miasta (wzielismy taksowke, bo aplikacje nic nie znajdowaly. Gdy w koncu sie udalo, kierowca napisal ze bedzie za 40min i zrezygnowalismy) wzielismy taksowke. Okazalo sie ze jest limit na liczbe osob w taxi (restrykcje), ktory przekroczylismy. Chwile pogadalismy i taksowkach zgodzil sie nas wziac, za jakis drobny dodatek.
Na miejscu rzucil 50e + 10
@bojesiewody: przedwczoraj widziałem coś takiego w Poznaniu na Moście Teatralnym. Typek nie zauważył, że pierwsze auto na światłach to był nieoznakowany radiowóz xD od razu go zdjęli

Wczoraj inny zrobił to samo w tym samym miejscu, ale niestety #!$%@? się udało.
@growin: Kilka lat temu poleciałem z dziewczyna do Włoch, wzięliśmy kierowcę z jakiejs apki typu uber(chyba taxify)żeby zawiózł nas do hotelu oddalonego o 12km od lotniska. Wyjeżdżamy z lotniska a typ zjeżdża z trasy zaznaczonej na apce na autostradę. Zapytałem go co jest - a ten, ze pada deszcz i nie będzie jechał wolną droga w taka pogodę xD. W rezultacie wiózł nas 40min zamiast 10 oraz do zapłaty wyszło 100
wzięliśmy kierowcę z jakiejs apki typu uber(chyba taxify)żeby zawiózł nas do hotelu oddalonego o 12km od lotniska.


@2cool2beAgod: ja w Pekinie zanim się zdążyłem odezwać do miałem bagaż zapakowany do taksówki i wyrwaną kartkę z adresem hotelu. Ale wiedziałem, że kurs będzie kosztował ok. 80 juanów więc mówię, że chętnie z nim pojadę, ale mam tylko 100 juanów i więcej nie zapłacę. Nawet się nie odezwał, tylko wystawił walizkę, rzucił na
Btw, w te wakacje tez byłem w Grecji miedzy lockdownami i np. z lotniska w Chanii były autobusy za 2,50 - wiec elegancka alternatywa dla zlotuwiarzy wyzyskiwaczy :p


@2cool2beAgod: tam się najbardziej opłaca zabukować auto z wypożyczalni, na tydzień wyjdzie taniej niż 2 x taksi a do tego mobilnie i bez nerwów