Wpis z mikrobloga

@slepowzroczny zakażesz też reklam nowych samochodów i drogich domów bo kogoś na nie nie stać? Może wywieszanie wszędzie aborcyjnych hasełek jest dla kobiet, które miały aborcję powrotem do aborcyjnego koszmaru?

@CudMalina no właśnie, a aborcja do 12 tygodnia to z jakich przyczyn? No może trzeba ludziom uświadomić, że jest coś pięknego w wiązaniu się z jedną osobą i tworzeniu z nią rodziny. Że jest sens w tym całym wysiłku, a nie usuwać
  • Odpowiedz
@franky1: Sam sobie znalazłem - 12 dolarów xD Z pewnością tym przekupili jej spokój ducha xD


@franky1: 12$ to standard license do używania na stronach i blogach internetowych, na druk na plakatach/innych fizycznych elementach trzeba droższą licencję kupić.
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Niczego nie zamierzam zakazywać, nie mam takich zapędów jak ludzie popierający pro - birth i tym sam oklejający mi całe miasto. Przykro mi, ale nie bardzo wierze w to, że przypadkowy człowiek wywala kupę siana na rozklejenie całego kraju akurat wtedy kiedy TK ogłasza wyrok.
Nie porównuj traumy związanej z ronieniem, rodzeniem chorych dzieci, niepłodnością z niemożnością zakupu nowego auta.
  • Odpowiedz
Swoją drogą ktoś powinien zrobić zbiórkę na kontr plakaty które zamiast zdrowych płodów w serduszku pokazywały by uszkodzone płody, śmierć matki, noworodki z defektami i wygląd płodu w stanie w którym nie przypomina jeszcze człowieka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zobq: podałem przykład - nie jest to argument w dyskusji za zakazaniem tego typu grafik, a jedynie zbicie argumentu, że plakat nie jest obrzydliwy. Rozumiem, że jak postawię Ci billboard ze zdjęciem odbytu i reklamą środka na hemoroidy, to będziesz zachwycony i sam sobie odbierzesz prawo do uznania tego za niesmaczne?
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Link? Bo ja np. znalazłem na Shutterstock i standardowa licencja pozwala na "Do 500 tys. reprodukcji fizycznych". Na VectorStock limit to 250 tys.


@franky1: a to przepraszam, pomyliłem shutterstocka z czymś innym, bo kiedyś szukałem grafiki na właśnie reprodukcję fizyczną i się spotkałem z dwoma licencjami ;)
  • Odpowiedz
@awfie:

sam sobie odbierzesz prawo do uznania tego za niesmaczne?

Nie odbieram ci żadnego prawa, ty za to próbujesz odbierać innym prawo do głoszenia swoich idei i przekonań pod przykrywką wypaczonego pojęcia wolności

jeszcze nie jesteśmy państwem wyznaniowym, więc promowanie wiary poprzez tego typu masowe przedsięwzięcia narusza ludzką wolność od religii
  • Odpowiedz
@slepowzroczny porównałem też do ciągłego podnoszenia tematu aborcji i latania po ulicy z wieszakami.
To jest właśnie problem dzisiejszego świata. Nic nie można powiedzieć bo zawsze znajdzie się jakaś grupka, która będzie się czuć urażona. To jest taki Joker w rękawie poprawności politycznej. Ja w tym billboardzie widzę promocję życia/rodzicielstwa. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zobq: z tym, że istnieje różnica pomiędzy głoszeniem idei, a robieniem z idei oficjalnej doktryny państwowej, która z każdej strony wjeżdża w życie jednostki. Ale skoro tak stawiasz sprawę, to rozumiem, że skoro pasuje Ci w przestrzeni publicznej boziulka i dzieciaczek, to mogłoby tam wisieć wszystko - włącznie z flagami LGBT?
  • Odpowiedz
tak, Putinowi zależy, żeby nie przerywać ciąż w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kawior2007: Putinowi zależy na destabilizacji w Polsce oraz na podziałach wewnątrz UE. Obydwa cele realizować można dzięki ОРДО ЮРИС. Oczywiście hipotetycznie, ponieważ jak wiemy nie jest to organizacja finansowana z Kremla.
  • Odpowiedz
@awfie:

z tym, że istnieje różnica pomiędzy głoszeniem idei, a robieniem z idei oficjalnej doktryny państwowej, która z każdej strony wjeżdża w życie jednostki


W sensie myślisz, że samo państwo może być bezideowe?

Ale skoro tak stawiasz sprawę, to rozumiem, że skoro pasuje Ci w przestrzeni publicznej boziulka i dzieciaczek, to mogłoby tam wisieć wszystko - włącznie z flagami LGBT?


W przeciwieństwie do przedstawicieli lewej strony, nie próbuję wyrugować nielubianych przeze
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: nikt nie podnosił tematu aborcji dopóki nie był ruszany kompromis, który został wypracowany 30 lat temu. Nie widzisz różnicy miedzy manifestowaniem swoich praw przez kobiety, które zostały ich pozbawione, a bilbordami, które służą jakiejś propagandzie wyroków pseudotrybunału?
Promowanie rodzicielstwa to hasła "Ogarnij się"?
  • Odpowiedz