Wpis z mikrobloga

@jerekp: #!$%@? tam problem, idzie się wytrenować i bez problemu skakać na układ z thinkpada na klasykę a poźniej jeszcze na maka i gratisowo dużą klawę z fn na prawo od prawego alta. Been there i cały czas jestem.
@jerekp: ja w pracy używam macbooka, a prywatnie windowsa. Żeby było zabawniej, to pracuję zdalnie, i używam tej samej zewnętrznej klawiatury w obu przypadkach. I tak, do godziny ~15/16 mój lewy alt to macOSowy "cmd", win key to alt do pisania polskich znaków, a lctrl to ctrl... ale macowy, więc robi tylko jakieś dziwne rzeczy. A po 16 switch i nagle klawisze robią co trzeba. Czasem mam problem z ogarnięciem co
Oj tak, co te Thinkpady.


@ostrzyjnoz:
W Thinkpadach Ctrl jest w poprawnym miejscu, to w reszcie laptopów jest w złym ( ͡° ͜ʖ ͡°) trzeba strasznie daleko siegac malym palcem, układ w thinkpadzie jest naturalniejszy
@jerekp: Nie rozumiem gdzie tu jest problem. W dzień [racuję na laptopie z podłączoną klawiaturą K120, a wieczorem ten sam laptop, ale z Fn na zewnatrz. Do tego korzystam z trackpointa w laptopie, bo wyrwałem złącze od touchpada.
Nie mam problemu z przełączaniem się między klawiaturami, czy myszką, touchpadem czy trackpointem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jerekp: Nie wiem co za głąb, wpadł na pomysł by ostatni klawisz pod shift to nie był Ctrl jak w każdej, innej klawiaturze do PC od dziesiątek lat.
@jerekp: a spróbuj jeszcze do tego zmieniać z MacBookiem który ma Ctrl, Command i Option. Gdzie Ctrl i Command robią odwrotne rzeczy niż na Windowsie/Linuksie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fstab no to albo IT dało dupy, albo firma nie ma wdrożonej poprawnie polityki bezpieczeństwa. Choć nie mówię, z perspektywy pracownika to utrudnia życie