Wpis z mikrobloga

Mirki jest tu jakiś specjalista od #kryptografia #matematyka #algorytmy
Mam np. taki zestaw liczb które generują taki kod bezpieczeństwa ->
310352104861759192 - 9732
310352104868641607 - 7372
310352104865245383 - 1742
220362104865738761 - 6462
Zna ktoś jakiś algorytm wyznaczający takie numerki, jakiś kalkulator? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podejrzewam nieskomplikowany system ale brak chociaż dwóch numerów z takim samym kodem bezpieczeństwa żeby znaleźć regułę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może ktoś chce się pobawić, żeby chociaż określić jakiś przedział, jakiś specjalista od #enigma czy od #programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nagroda pieniężna gwarantowana ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 17
@non-serviam:
Jeśli generator nie jest robiony przez dziecko to nie ma na to szans.
By zrobić dobry gererator nie trzeba wielkich narzędzi, dziś się to zrobi w jednej linijce:
kod=sha1(wejscie."sól2137")
Bo w każdym języku programowania są dostępne predefiniowane funkcje #!$%@?ące.
Funkcja haszująca działa tak że gdy w wejściu zmienisz choćby jedną cyfrę o 1, to wynik w porównaniu do poprzedniego jest praktycznie losowy.
Więc nie ma możliwości rozwiązania.
@deryt: wiem jak to działa mniej więcej, wystarczy jedna pierdoła, żeby manipulować wynikami ale myślę, że w tym przypadku może to być jakiś predefiniowany generator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak chyba łatwiej, niż ci od enigma mieli, bo chociaż wiadomo czego szukać ( )
w tym przypadku może to być jakiś predefiniowany generator


@non-serviam:
Po co robić generator, skoro ma się bezpieczne funkcje #!$%@?ące dostępne w systemie?

wystarczy jedna pierdoła,

Jeśli ktoś przemyśli tę jedną linijkę którą napisałem i nie doda nic głupiego, to nie będzie żadnej "pierdoły".
Jeśli masz ten generator z jakiejś strony internetowej (?) to zapewne korzystali ze znanego frameworka, a takowe zazwyczaj są sprawdzane przez kilka osób.
@non-serviam: rozrzuca po strasznie małym uniwersum, raczej nie jest to jakas popularna funkcja typu sha czy md5. Pewnie jakieś druciarstwo w stylu ktoś wziął z dupy dowolną funkcję i już. Zdecydowanie za mało przykładów i informacji żeby cokolwiek więcej z tym zrobić. Równie dobrze można sobie dopasować do tego jakiś wielomian i też będzie tak działać na tych przykładach.
@non-serviam:
Jeśli chcesz coś złamać, to nie tędy droga. Jeśli to strona internetowa, to 4 cyfry można złamać brute-forcem. Jeśli szybko cię zbanują po ip, to oznacza że i tak nie są debilami, czyli nie mają debilnego generatora.
@deryt: może źle się wyraziłem. Druciarstwo imo to też używanie 15 bitowych hashy w zastosowaniach poważniejszych niż jakiś ctf dla dzieci. Jednak bezpieczeństwo i możliwość przeiterowania się po wszystkich możliwościach w sekundę średnio idą w parze. Zresztą tak samo jak security through obscurity
brute-forcem.


@deryt: to akurat prawda, najkrótsza droga w tym przypadku to napieranie, bo to raptem 10 tyś kombinacji.
Potencjalnych czynników wpływających na ten output jest sporo także zabawa dla entuzjastów ( ͡º ͜ʖ͡º)
@LazyInitializationException: nie no jasne, że nie ma chyba wtedy przestałyby istnieć kwestie bezpieczeństwa w sieci :)
Zakładam, że ten mój przypadek działa na jakiejś wbudowanej funkcji albo innym algorytmie tylko pewnie robi jeszcze jakąś operację w stylu dzielenie, czy mnożenie jakiś wybranych cyfr i otrzymuje wynik. No ale wiadomo, kombinacji jest 2 do potęgi "od #!$%@?" ( ͡º ͜ʖ͡º)