Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@rolnik_wykopowy: Komentarze pod każdym znaleziskiem o rolnictwie:
- głosowali na PiS to teraz niech się zamkną
- dopłaty
- najbardziej roszczeniowa grupa oprócz górników
- żyją jak pączki w maśle, nie mają prawa narzekać
- KRUS, dochodowy, akcyza, podatek od nieruchomości
- D O P Ł A T Y
- wieśniaki

Jak widzę powyższe, to już wiem, że jedyne rolnictwo jakie gość widział to pryzma obornika u babci za oborą w
@rolnik_wykopowy: W sumie w "realu" też można coś takiego zaobserwować. Zazwyczaj, kiedy w wiadomościach w TV jest jakiś reportaż, a przygląda się temu ktoś, kto siedzi głęboko w temacie (np. kiedy mówią o nauce jazdy, a słucha zawodowy instruktor). Przeciętny dziennikarzyna jest w stanie zwieść laika, ale generalnie nie kogoś faktycznie obeznanego z tematem... ale niestety niewielu wyciąga z tego poprawną konkluzję, że to da się uogólnić, i że wiadomości/gazety/dziennikarze szerzą
@rolnik_wykopowy: Teraz jakieś 70% mieszczuchów to lewacki ściek intelektualny nie lubią rolników z wieeelu i to bardzo wielu powodów które mógłbym wymieniac godzinami . Najlepsze jest to że takie coś jest tylko w PL a na zachodzie to swoich rolników traktują tak jak policjantów,strażaków,lekarzy wiedzą że jest to jeden z najważniejszych zawodów i ich szanują . A w wielkiej polsce każdy rolnik to gwałci krowy i truje ludzi iksde
@rolnik_wykopowy: moj mąż oprocz tego ze jest mechanikiem ma pole. Tzn my mamy bo jest na mnie xD cale 8ha. No i co roku mamy rzepak i bobik siany. A robi to bo po prostu lubi, interesują go maszyny, samochody ogolnie takie sprawy. Takie ma hobby i ciesze sie ze sie spelnia w pracy i ma to pole chociaz nie musialby. Chociaz nieraz ta jego praca trwa po 16h w żniwa
@PodlaskiRolnik: Nie wiem w sumie jak tam na zachodzie, ale u nas to jest po prostu niepojęte, jeśli chodzi o nienawiść do tej gałęzi gospodarki. Przecież ci ludzie tutaj, pomijając gimbusów, nie są głupi, bo często prowadzą swoje biznesu. Na pewno większość ma rośliny doniczkowe, więc wiedzą, że jak nie podleją, to uschnie, a jak naleją za dużo wody, to korzenie zgniją. Mimo to potrafią pluć, gdy rolnik mówi, że susza,