Wpis z mikrobloga

@Wesol96: Ogólnie walczy się do obalenia. Bronie są stępione, żeby zminimalizować ryzyko urazów. Walczy się dopóki ktoś nie spadnie, albo chociaż przyklęknie, wtedy taka osoba wypada z rozgrywki. No i potem to już last man standing.

Oczywiście wszystko wiernie historycznie itd., ale ciekawą jest reprezentacja USA, która musiała stworzyć własne godło, kolory, tabardy itd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kcrgs: Niestety. Samo bojowe odtwórstwo historyczne to nie moja bajka, ale aż sprawdziłem - 5 lat temu wsparłem wyjazd Rycerskiej Kadry Polski na mistrzostwa w Portugalii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zebrali wtedy prawie 20k, a potrzebowali minimum 2k. Gdzie sama reprezentacja to śmietanka z Polskiej Ligi Walk Rycerskich.

Tu jest ich strona: https://rycerskakadra.pl/

W ogóle to często walki w formie treningów czy mniejszych turniejów odbywają się... na
Sarpens - @kcrgs: Niestety. Samo bojowe odtwórstwo historyczne to nie moja bajka, ale...

źródło: comment_1612864984Jhn1dxZFAoF8HyDkwDOgZF.jpg

Pobierz
@adekad: W czasie wyprowadzania kopnięcia, poszkodowany mógł mu wbić miecz pomiędzy łączenia zbroi. Ciota nie zdążył, a tam są odsłonięte narządy i tętnice. Amatorka.