Wpis z mikrobloga

był jakiś kodeks który zabraniał tego? Pytam z ciekawości


@Chopin_fapu: nie było, tak to właśnie było w bitwach, #!$%@? czym i jak popadnie. To nie honorowy pojedynek. Co ciekawe podczas bitew najpopularniejszą bronią wśród rycerzy nie były miecze, najczęściej używano toporów i wszelkiej maści #!$%@? czaszek, typu buzdygany, młoty lucereńskie, morgenszterny itd. A jak trzeba było to pięściami się okładali.
@Chopin_fapu: Wręcz przeciwnie, w traktatach szermierczych jest sporo różnych technik obalających i jak najbardziej używało się w walce rąk i nóg. Poza tym co już podlinkowano, czyli walk w zbrojach (Harnischfechten), istnieje też HEMA (Historical European Martial Arts), po polsku DESW (Dawne Europejskie Sztuki Walki) gdzie odtwarza się techniki walki bez zbroi (Blossfechten). Fajny, ciekawy sport, polecam i chętnie odpowiem na pytania :)
@el009: już samo #!$%@? mieczem jest bezsensowne, miecz jest za lekki, żeby kogoś zranić trzeba było wykonywać pchnięcia ale tez nie w płytę tylko w łączenia. Nawalać to można było toporem który miał odpowiednia masę, i nawet waląc po płycie można było kolesia ogłuszyć albo powalić.
kumpel się w to bawi (wyjazdu na zawody, grunwald etc). Przeciez to jest regularna #!$%@? na zasadzie "większość" chwytów dozwolona ... Tutaj konkretny przykład :D
@el009: tak jak napisałem topór bardziej do powalenia i ogłuszenia, zresztą jak dostało się toporem w hełm to i tak pewnie duże prawdopodobieństwo było złamania karku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@adekad: największą bzdurą w tym "sporcie" jest #!$%@? tępym mieczem po płytowej zbroi. Nie ma to ani sensu ani nie jest historyczne. Jest za to względnie bezpieczne i widowisko wygląda ¯_(ツ)_/¯


@el009: Zgadzam się, że dużo lepiej by było, gdyby starcie poprzedzał ostrzał z balist, potem wylali sobie wrzący olej na łby, a rannych dobijali mizerykordią( ͡º ͜ʖ͡º)
dobre xD ogarnąłem, że Chińczycy i Japończycy też biorą w tym udział i miałem nadzieję, że mają stylowe na samuraja, a niestety :(


@kcrgs: O ile Japończyków idzie zrozumieć (bo z ich średniowiecznymi pancerzami i bronią ciężko byłoby się przebić nawet przez eliminacje) to Chińczycy mnie zdziwili - oni akurat byli sporo do przodu z pancerzami i uzbrojeniem przez większą część średniowiecza. Może to po prostu kwestia że Battle of the