Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam na lapku zainstalowanego mx Linux, bo na nim dobrze działa YT i ogólnie przeglądarka. Chciałem sobie zrzucić na dysk jakieś zdjęcia i wideo z telefonu, ale nie mogłem w ogóle utworzyć folderu ani wkleić plików. Dopiero po przelogowaniu na roota dało radę. Da się jakoś dać uprawnienia zwykłemu użytkownikowi, żeby można było też tak robić?
#linux #mxlinux
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cryptograph: no, ale gdybym chciał stworzyć nowy folder to dalej będę musiał na roota wejść. Nie mam teraz lapka, żeby to sprawdzić. System jest zainstalowany i używana jest tylko przeglądarka praktycznie. Rozmyślam czy nie zmienić na inną dystrybucję. Może Mint albo jakiś inny.
@Znasz_tego_Andrzeja: w mincie masz na 90% taki program jak "Dyski", dokładniej to on się nazywa gnome-disk-utility

Tam masz łatwiejsze zarządzanie dyskami niż w gparted(on tez jest spoko i nie raz mi tyłek ratował, ale trudniejszy)

https://wiki.gnome.org/Apps/Disks

Znajdź sobie ten swój dysk. Na 90% jest na nim jakiś windowsowy system plików który nie obsługuje zarządzania prawami dostępu i stąd musisz działać jako root.

W zależności od tego czy chcesz korzystać z tego
QBA_ - @Znasztego_Andrzeja: w mincie masz na 90% taki program jak "Dyski", dokładniej...