Wpis z mikrobloga

Gdy czytam o hipergamii, p0lkach, julkach, to zastanawiam się, jak to możliwe, że moi kumple mają dziewczyny, skoro żaden z nich nie jest i nigdy nie był żadnym chadem ani oskarkiem. Doszedłem do wniosku, że po prostu kiedyś dziewczyny miały mniejsze wymagania i przeciętnym chłopakom było łatwiej kogoś poznać.

Obecnie wygląd liczy się bardziej niż kiedyś. Teraz julki mają zrobione brwi i paznokcie. Chodzą w bluzach gucci i kurtkach north face. Do tego tatuaż, iphone i okulary w drucianej oprawce. Żeby im dorównać, trzeba być oskarkiem pędzlakiem - najlepiej w bluzie thrasher i butach za 600 zł. Za zwykłą fryzurę, bluzę z reserved i buty z ccc można być co najwyżej wyśmianym.

Zobaczcie zdjęcia klasowe z 2008 roku poniżej. Myślicie, że którykolwiek z tych gości miałby szansę u współczesnej płodnej julki? Czy którykolwiek z nich miałby jakiekolwiek szanse na #tinder lub #badoo?

No właśnie. Wszyscy moi kumple poznali swoje dziewczyny 10-15 lat temu. Mieli znacznie łatwiej niż ja teraz.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #moda #modameska #modadamska #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #zwiazki #tfwnogf #przegryw
Pobierz wyjzprz2 - Gdy czytam o hipergamii, p0lkach, julkach, to zastanawiam się, jak to możl...
źródło: comment_1612986921U6faFzRkLSJ5K1Zecprxfn.jpg
  • 40
@wyjzprz2: a teraz typek obczaj jak są ubrane laski na tym zdjęciu i umalowane a jak teraz laski wyglądają. Jak stoisz w miejscu i wyglądasz jak goście ze zdjęcia to co się dziwisz, że laski które zrobiły ze swoim wyglądem dużo na plus nie oglądają się na gości co zatrzymali się w miejscu z dbaniem o siebie 15 lat temu ? Ogarnięty gość potrafi zadbać też o siebie, a laski lubią
@wyjzprz2: Masz trochę rację. Pamiętam jak chodziłam do gimnazjum na wsi tak 10 lat temu, ludzie ubierali się bardzo zwyczajnie i kupowali ciuchy w okolicznym miasteczku, teraz wszystkie nastolatki z moich okolic mają ciuchy na jedną modłę - czarne bluzy, markowe buty, Gap, Vans, Calvin Klein etc. Jak chodziłam do LO to szczytem 'zadbania" u faceta były dopasowane spodnie, gustowna koszula z tego przysłowiowego Reservedu i ładne buty, teraz standardy co
@Arkos12: I ponownie co jest złego w ciuchach z chińskiego bazarku. Nie wiem czujesz się lepiej gloryfikując ludzi na podstawie tego gdzie kupują ubrania próbujesz się dowartościować. Jeśli piszesz, że za rzeczy w tym sklepie się przepłaca bo 19,99/29,99 zł na wyprzedaży za t-shirt nawet spoko jakości to rzeczywiście bardzo drogo ( ͡º ͜ʖ͡º) To są dwie opcje albo kupujesz swoje rzeczy w sklepie typu wszystko
Tak, bo teraz na świecie jest tylko jeden typ kobiet i każda ma instagrama na dodatek.


@aleosochosi: Gdy porównywałem aktualną sytuację na rynku matrymonialnym do sytuacji w latach '80 i '90, wspomniałem o wpływie mediów społecznościowych na współczesne kobiety. Teraz o tym zapomniałem.

Faktycznie, ten wpływ widać m.in. w tym, że teraz wszystkie julki ubrane są praktycznie tak samo. Moda rozprzestrzenia się bardzo szybko właśnie dzięki instagramowi.
Pobierz wyjzprz2 - > Tak, bo teraz na świecie jest tylko jeden typ kobiet i każda ma instagra...
źródło: comment_16131580727mhWN8tsDY4G8tSkn4jkeG.jpg
byli chadami, po prostu inaczej wygladało bycie chadem 15 lat temu i inaczej wygląda teraz. Gadanę ludzie mieli tak jak teraz, barczystą budowę ciała również, tak samo wysoki wzrost, fajny głos itd.


@szybki_lolo: Wg mnie jedynym chadem jest gość z czwartego zdjęcia stojący na środku z założonymi rękoma. Widać szczenę chada i postawę samca alfa. Tylko że poza tym, nie wyróżnia się ubiorem na tle innych chłopaków.

To że ciuchy były
Pobierz wyjzprz2 - > byli chadami, po prostu inaczej wygladało bycie chadem 15 lat temu i ina...
źródło: comment_1613159243W24R5d3JzIiIOS53d292Kp.jpg
ale co to ma wspólnego z twoją sytuacją?


@zrodzony_w_przegrywie: W sumie nic. Taki przegrywowy mini felieton.

Ty powinieneś startować do tych kobiet z kiedyś. a nie do julek z wymaganiami. Te kobiety z kiedyś nie stały się magicznie julkami.


@zrodzony_w_przegrywie: Ale ja nie startuję do instagramowych płodnych julek. Gustuję w innym typie dziewczyn, np. jak na zdjęciu poniżej:
Pobierz wyjzprz2 - > ale co to ma wspólnego z twoją sytuacją? 

@zrodzonywprzegrywie: W sum...
źródło: comment_1613160319sALVclPrNth3flbZ8ekQsu.jpg
Świat się zmienia, tysiące rzeczy jest bardziej dostępnych i śmieszna jest rozkmina, że „julki mają Iphone”. Z niczego tak nie kisnę, jak z kuców filozofujących, że „nie interesują się wyglądem” i „ciuchy aby czyste”. No sorry, każdy wygląda jak chce, ale jak się wygląda jak fleja albo powodzianin, to nic dziwnego, że ludzie, z reguły słusznie, zakładają, że taka osoba nie jest szczególnie interesująca, bo jeśli nie jesteś Żiżkiem, to skoro nie
Pobierz wyjzprz2 - > Świat się zmienia, tysiące rzeczy jest bardziej dostępnych i śmieszna je...
źródło: comment_1613161013cyvhtBquHMLkx9pL2j1SPz.jpg
@wyjzprz2: ''Moda rozprzestrzenia się bardzo szybko właśnie dzięki instagramowi.'' Spoko, a kiedyś dokładnie tę samą funkcję spełniało MTV oraz filmy i inne nośniki pop kultury. Myślisz, że dlaczego na przykład Run Dmc (jeśli
w ogóle wiesz co to jest) już w latach 80'' tych reklamowało Adidas albo dlaczego na niektórych filmach pili jedne napoje a nie inne albo jedli w Burger Kingu lub Mc Donald's,Pizza Hut a nie gdzie indziej. Poza
@wyjzprz2: To nie jest tak, że przeciętny chłopak miał kiedyś dużo łatwiej mężczyźni zawsze mieli i mają trudno to kobiety mają łatwiej wraz z rozwojem technologii. Po prostu kiedyś zamiast udawać gangstera po przesłuchaniu piosenki swojego ulubionego rapera Josefa Złomka Bratana i Misia Malisia z e-petem w dołni w różowej bluzie z
taką grzywką, że można byłoby ściany malować byli faktycznymi gangsterami bo znajdowali mentalne jaja żeby zagadać do dziewczyn a