Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam problem połączyć Xperia XZ w trybie Flash mode. Komenda adb devices pokazuje, że nie jest nic połączone. Próbowałem sterowników od Google, Sony, nic kompletnie nie działa a telefon nie widnieje po wpisaniu komendy...
Co zrobić? Od dwóch dni męczę telefon i nie mogę wgrać mu systemu...
#sony #xperia #android #androiddev
  • 10
@ThreeDog: spróbuj podłączyć telefon do komputera przez jakieś inne urządzenie. Mi w ogóle komp tele nie wykrywa jak bezpośrednio do niego podłącze, ale jak podłącze do wejścia USB w monitorze to wszystko działa xd
@ThreeDog: Żeby wejść podłączyć Xperię w trybie Flash mode musisz w momencie podłączenia mieć urządzenie wyłączone i trzymać wciśnięty przycisk VOL- (zmniejszania głośności). Dioda powiadomień powinna po podłączeniu się w tym trybie zaświecić się na zielono. Robisz to tak?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mp107: Tak, siedzę w telefonach Sony od momentu rozłąki z Ericssonem ( ͡ ͜ʖ ͡) Mam ewidentnie problem z trybem Flashmode. Gdy telefon jest włączony to ADB widzi telefon a w trybie Flash już nie... Każdy sterownik chyba już testowałem
@ThreeDog: Wolałem dopytać na wszelki wypadek. :)
Ja też do dziś używam Xperii (XZ1 Compact) i w przeszłości miałem kilka urządzeń Sony i Sony Ericssona.

Kiedyś, gdy jeszcze korzystałem z Windowsa na co dzień, to sterowniki były załączone do instalatora Flashtoola.