Wpis z mikrobloga

Jedna z najważniejszych spraw w kwestii KWOTY WOLNEJ OD PODATKU:
Irlandia 74 000 PLN
USA 70 000 PLN
Wielka Brytania 64 000 PLN
Singapur 56 000 PLN
Barbados 46 000 PLN
Francja 45 300 PLN
Niemcy 32 500 PLN
RPA 20 200 PLN
.
.
Botswana 16 400 PLN
.
.
.
Burundi 3450 PLN
.
.
.
.
POLSKA 3091 PLN

PS. Burundi jest uznawane za najbiedniejsze państwo świata w gwoli ścisłości.

30 lat rządów w ''wolnej'' Polsce, przy władzy wszystkie opcje z bandy czworga: Lewica, PO, PSL, PiS i efektem jest to że jesteśmy za najbiedniejszym Państwem świata.

Kurtyna

  • 31
@Fan_Morawieckiego: Kłamiesz, jak każdy lewak

https://www.podatkimeritum.pl/b28-kwota-wolna-od-podatku-w-danii.html

Dania ponad 26k pln

https://dwiepolowkiglobu.pl/zarobki-w-kanadzie-netto-ile-zostaje-na-reke/

Kwota wolna od podatku (basic personal amount) wzrastała z roku na rok o ok 1,5 – 2% (2017-$11 635; 2018-$11 809; 2019-$12 069) i była jednakowa dla WSZYSTKICH pracujących w Kanadzie.
była poprawka Konfy mająca ją podnieść, ale oczywiście PiS ją odrzucił ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@NijuGMD: Taką poprawką która nie przewiduje żadnych alternatywnych źródeł finansowania samorządów terytorialnych można sobie dupę podetrzeć co najwyżej. No ale czego się spodziewać po partii która jest przeciwko decentralizacji i ma autorytarne ciągotki. Podniecacie się kwotami wolnymi od podatków w innych krajach, a zapominacie że w większość z nich funkcjonuje podatek progresywni,
Nie trzeba finansować, wystarczy wywalić większość urzędników.


@Xtreme2007: Typowe korwinistyczne brednie. Koszt obsługi podatku dochodowego stanowi jego 0,9% wpływów do budżetu, więc budżet się nie zrównoważy po zwolnieniu urzędników.

Towarzyszu komunisto, chcesz to płać na armię miliona urzędników, ale od moich pieniędzy won. Moja uczciwie zarobiona kasa - moja sprawa.


@Xtreme2007: Kiedyś z tego wyrośniesz i będziesz się wstydzić takich wpisów :)
@random_hero:

Kiedyś z tego wyrośniesz i będziesz się wstydzić takich wpisów :)


Nie jestem kucem. Mam 30 lat, prowadze własną firmę. Jestem świadomy swoich poglądów. Nie, z tego się nie wyrasta. Byłem w Azji - widziałem jak wygląda wolność. Da się żyć inaczej, bez tłumaczenia Panu urzędnikowi skąd miałeś kasę kupując nową 7kę czy nowe mieszkanie. Zresztą, ja kocham wolność czego Ty pewnie nigdy nie zrozumiesz (czym jest ta prawdziwa wolność)
@Xtreme2007: Ja mam ponad 30 lat i też prowadzę własną firmę i też kocham wolność :) I nie boli mnie płacenie podatków, tym bardziej że część z nich idzie do budżetu mojego kochanego miasta. Jedyne czego chcę, to podatków sprawiedliwych, czyli progresywnych, a nie regresywnych, i większej decentralizacji w redystrybucji.

Jestem świadomy swoich poglądów.


@Xtreme2007: Zero merytoryki w Twoich wpisach, także ta świadomość na wiedzy raczej nie bazuje
@random_hero: jak podatek progresywny ma być sprawiedliwy xD przecież na liniowym przez sam fakt, że zarabiasz więcej płacisz więcej, czemu miałbyś procentowo płacić jeszcze więcej...

@Xtreme2007 Kwota wolna od podatku dzisiaj Jest dosyć skomplikowana. Ludzie zarabiający do 8k rocznie (xD!) mają całość wolną, do 13k jest regresywnie, później tak jak było do drugiego progu podatkowego, następnie regresywne do 127k a kto jest bogatych i zarabia więcej nie ma w ogóle kwoty
VinciDA - @randomhero: jak podatek progresywny ma być sprawiedliwy xD przecież na lin...

źródło: comment_1613394507Tl8QCP6AX94l5hpqetHLHC.jpg

Pobierz
Czemu zawsze przeliczacie te kwoty na złotówki?

@kezioezio: By odbiorcom na wykopie było łatwiej zrozumieć. Ludziom z USA przeliczam na USD.

Jak podajesz minimalną pensje w niemczech to też piszesz, że 6k zł?

Tak. Walutę przeliczam tak, by odbiorca zrozumiał. Podawanie jej w rupiach jest bez sensu.
jak podatek progresywny ma być sprawiedliwy xD przecież na liniowym przez sam fakt, że zarabiasz więcej płacisz więcej, czemu miałbyś procentowo płacić jeszcze więcej...


@Vinci_DA: Bo ceny mają w piździe czy masz milion czy 1000zł i 20% podatku zaboli biedaka bardziej niż bogola. Jak biedakowi zabierzesz 400zł z jego 2k to ledwo się na nogach utrzyma, jak miliarderowi zabierzesz 200m to koło #!$%@? mu to przeleci. Podatek progresywny pozwala tutaj na
@Vinci_DA: no dokłądnie, o tym pisałem. i to jest #!$%@? parodia... no jaka to jest kwota wolna od podatku skoro ona sie zmienia? to realnie to nie jest żadna kwota wolna od podatku, tylko jakaś #!$%@? obniżka stawki podatkowej...
By odbiorcom na wykopie było łatwiej zrozumieć. Ludziom z USA przeliczam na USD.


@void1984: No to może nie zakładaj, że każdy jest tak "bystry" jak ty. Przeliczanie na złotówki tylko zaciemnia obraz, a nie ułatwia odbiór.
@Xtreme2007 No taka tam reklama Konfederacji. Sam też popieram znaczące zwiększenie kwoty wolnej od podatku i takie tam rzeczy, co nie zmienia faktu, że dla mnie sprawy światopoglądowe są na pierwszym miejscu. Wolę być tak samo zamożny jak teraz i żyć w państwie całkowicie wolnym i neutralnym światopoglądowo, gdzie mam wolność wyboru w większości spraw, niż żyć bardziej zamożnie ale w zamordystycznym kraju wyznaniowym gdzie nic nie można i będę miał problemy