Wpis z mikrobloga

@NijuGMD: @FeelLikeAeroplane186cm: @stassma: @elektryczny_mariusz:
Generalnie nie zapominajmy, że termin doręczenia listów jest przewidywany, a nie deklarowany.
Z własnych obserwacji dochodzę do wniosku, że 90% priorytetów dochodzi na następny dzień, ewentualnie po 2 dniach (czyli tak jakby do piątku).

Co do reklamacji, to chyba zapominacie przeczytać regulamin, który jasno mówi, że nienależyte wykonanie usługi następuje dopiero po 4 dniach, więc nie zapęzdajcie się z zakładaniem sprawy xD
  • Odpowiedz
@elektryczny_mariusz:
W przypadku listu poleconego odszkodowanie to pięćdziesięciokrotność opłaty na traktowanie przesyłki jako poleconej (aktualnie 2,90 zł). Z tego wychodzi, że kwota odszkodowania to 145 zł.

Dwukrotność opłaty obowiązuje przy usługach niepowszechnych.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: Przesyłka pewnie dzisiaj do nich doszła, albo dojdzie - więc weź ich tam magluj, podzwoń poproś itp. itd.
Studia to nie jakaś sieczka i rygor, że nie wiadomo co - da się wszystko załatwić.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie zauważyłem. W sumie byłem przekonany, że w poniedziałek dojdzie, jak nie było jej do piątku.
No, ale to nie zmienia faktu, że "atakuj" różne osoby na uczelni, myślę, że się jeszcze dogadać można.
  • Odpowiedz
@NijuGMD:
Kwotą bazową jest tu opłata za polecenie czyli 2,90 zł. To odszkodowanie za zaginięcie przesyłki,

Za opóźnienie, jest gorzej, bo to tylko kwota różnicy pomiędzy listem ekonomicznym a priorytetowym czyli w tym przypadku 2,40 zł (tylko na tyle pozwala ustawa).
  • Odpowiedz
@NijuGMD:
Szkoda, że nie zaproponowani ci przesyłki z gwarantowanym terminem doręczenia.
np.
Paczka+ Ekspres do 0,5kg to koszt 15 zł. (termin doręczenia D+2).
Dodatkowo: Potwierdzenie odbioru: +2,60 zł.

Pocztex Ekspres24 do 1kg (koperta firmowa) - 34 zł (termin doręczenia D+2, usługa D2D).
Dodatkowo: Doręczenie do godz 12:00 - +18,45 zł (termin doręczenia D+1)
Potwierdzenie odbioru - +4,10 zł
  • Odpowiedz