Wpis z mikrobloga

Drogie Allegro! Osobiście nie wyobrażam sobie już zakupów przez Internet bez Paczkomatu i sami się do tego przyczyniliście.

Natomiast chyba z tym przyzwyczajeniem powoli walczycie. Od początku roku 2021 od tej formy dostawy w ramach SMART odeszło wielu sprzedających. Dlaczego? Ponoć przez Wasze podwyżki wprowadzone 4 stycznia. Z tego co rozumiem przy wyborze Paczkomatu „przy zamówieniach do 100 zł sprzedawcy zostanie doliczone 0,99 zł do rachunku za usługi Allegro, a przy zamówieniach powyżej 100 zł będzie to 1,99 zł.” - za cashless.pl.

Efekt jest taki, że sprzedawcy masowo porzucają darmowe Paczkomaty w ramach SMART. Sam zauważyłem kilka takich przypadków.

Skoro już musicie kogoś obciążać, to proszę zrzućcie ten koszt na Klienta! Jak widać janusze nie są skorzy do podniesienia cen, żeby odbić sobie te koszty. A ja muszę mieć możliwość odbioru w Paczkomacie i jeśli tej opcji nie otrzymam, kolejnego SMARTa już nie wykupię. A zapowiedź tańszych dostaw kurierskich – choćby były nawet od 40 złotych wsadźcie sobie tam gdzie światło nie dochodzi. Serio - posiadając SMART, jestem skory płacić za Paczkomat 0,99 lub 1,99 w zależności od wartości zakupów. Młodzi ludzie są introwertyczni i chcą sami odbierać paczki kiedy im pasuje! Kurierzy pozostają atrakcyjni co najwyżej dla mentalnego PRLu.

Więc albo postaracie się aby każdy sprzedawca oferował darmowy Paczkomat w ramach SMART, albo Amazon Was zje jak wejdzie w polski rynek jak dzik w paśnik...

Trzymam kciuki za poprawę.

@allegro_pl #allegro #allegrosmart #inpost #paczkomaty

---

A Wy tam się w tym inPoście nie rozpływajcie za bardzo. Choć uwielbiam Paczkomaty, to pamiętam jak potraktowaliście ludzi schodząc z GPW.
Panda1112 - Drogie Allegro! Osobiście nie wyobrażam sobie już zakupów przez Internet ...

źródło: comment_1613464025gVrPwft1bSZzfB2DKbgylG.jpg

Pobierz
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Panda1112: trochę się chyba pozmieniało przez covida. Ludzie siedzą w domu na home office to zamówienie przez kuriera nie stanowi problemu.
@Panda1112: tak patrząc to już częściowo ponosimy tego koszty, po pewnie ci sprzedawcy oferujący dostawę paczkomatem to doliczają tą prowizję do produktu ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc finalnie to i tak my będziemy płacić i odczujemy to a nie sprzedawca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Panda1112: Słusznie piszesz. I na książkach to zauważyłam i na kosmetykach. Od kilku tygodni jest mniej darmowych ofert wysyłki do paczkomatów dla posiadaczy smart... Ja z tego powodu wróciłam po zakupów bezpośrednio od sklepów internetowych bo skoro mam płacić za paczkomat, to po co przepłacać jak na allegro zwykle mają drożej?

Dlaczego milczycie @allegro_pl ? Warto byłoby się odnieść do problemu - ja również nie widzę sensu w płaceniu za smart
@Panda1112: @roza_nieduza: @allegro_pl: Ja ostatnio zauważyłem sztuczne ograniczanie liczby przedmiotów które zmieszczą się do jednej paczki w paczkomacie. Np. https://allegro.pl/oferta/g9-42-czarne-grube-5-mm-okragle-sznurowadla-140-cm-6995334313 . Do paczkomatu wchodzą tylko 2 komplety sznurówek. Jak weźmiesz ich za 40 zł żeby dobić do smarta to masz informacje, że koszt dostawy przekroczył 40 zł i nie możesz skorzystać ze smarta.

Czy sprzedawcy na tym dobrze wychodzą? Nie wiem. Ostatnio zamawiałem części samochodowe za pare stówek i
1KnSsUwjJE8pRmLYs7hmpqAqzPGekhFNaC - @Panda1112: @rozanieduza: @allegropl: Ja ostatni...

źródło: comment_1614867421Ny2xbQyFs0xthH2hLkZrIS.jpg

Pobierz