Wpis z mikrobloga

@Tercja1948: Dobrze ale pakowane wędliny to nie jest najlepszy wybór - no i ciężko znaleźć takie, które nie będą miały węglowodanów. Dorzuć do tego jakiekolwiek warzywa, bo potem możesz doświadczyć niemiłych skutków - a przynajmniej u mnie skończyło się to "szybkim odchudzaniem w łazience", bo organizm się odzwyczaił od dostawania błonnika.
@Tercja1948: Bardzo źle! Przede wszystkim powinieneś jeść dużo warzyw, na adaptacji to głównie zielone. Po drugie, nie wiem jak bilansujesz dietę, ale jeżeli masz za dużo białka to też nie dobrze.
@Tercja1948: na carnovorze też chudniesz a dieta dużo prostsza w prowadzeniu. Dodatkowo też jesteś w stanie ketozy odżywczej ale nieco słabszej. Sporo osób po epizodzie keto wchodzi na pełnego carnivora albo chociaż zwiększa udzial mięsa w keto i jest gitarka. Ja mam za sobą ponad rok keto a od stycznie carnivore. Powodzenia i jak tylko będziesz mógł to wprowadź do diety świeże podroby i mięso.
@luk04330: a masz jakiś pomysł na dobicie tłuszczy? Jeżdzę w trasy i nie ukrywam że dobrą opcją dla mnie sa pakowane wędliny itp ale nie uzupełniają one w pełni tłuszczy. Czym dobić te tłuszcze w prosty sposób. Np. jem w ciągu dnia wedliny i uzupełniam tłuszcz : ?
na dobicie tłuszczy?


@Tercja1948:
1. Serio tłuste wędliny typu boczek, tłuste kabanosy, kiełbasy. Posiedź trochę nad tym co kupujesz i wybieraj tylko to co ma serio dużo tłuszczu.
2. Dodaj inne tłuste rzeczy, które można przechowywać bez lodówki. Może jakiś ser typu oscypek czy inny bez lodówki z wysokim tłuszczem.
3. Kup sobie lodówkę turystyczną ale taką która serio mrozi, do tego patelnia i kuchenka i smaż sobie świeże mięso. Takie
tylko nie chce mi sie smażyć


@Tercja1948: No ja #!$%@?! Chłopie, śmigaj mi po świeże mięso i podroby, do tego smalec do smażenia i widzę tutaj zajebiste mięsko na obiad :-)
Pamiętaj też o wątróbce i innych podrobach, do tego sporo soli. To ważne dla uzupełnienia mikroelementów i innych składników. Polecam też konserwę wątróbka dorsza - ja zjadam raz w tygodniu.