Wpis z mikrobloga

Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wciąż żywo interesujecie się moją sprawą. Chciałbym Wam w związku z tym jeszcze napisać, że w listopadzie 2020 złożyłem pismo do Wójta, że w celu zakończenia konfliktu zobowiązuję się nieodpłatnie oddać fragmenty mojej działki 124/22 na drogę, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na załączonej mapce narysowałem jak to ma wyglądać z rozdziałem na kolory:
niebieski - istniejące drogi w tym (124/13 oraz 124/16 to ślepe drogi, które są fragmentem planu zagospodarowania;
zielony - fragmenty mojej działki, które za darmo oddam gminie pod drogę w celu realizacji planu zagospodarowania przestrzennego;
żółty i szary - to pozostałe części drogi, które gmina powinna pozyskać aby zrealizować plan zagospodarowania przestrzennego (na szaro zaznaczyłem fragment, który dubluje dojazd, ale w planie jest);
czerwony - służebnościowe roszczenia sąsiada, na które nie chcę się zgodzić;
fioletowa ramka - usytuowanie domu, który chcę zbudować a urzędnicy nie chcą wydać pozwolenia.

Jak widzicie, sytuacja sąsiada bez dojazdu nie jest bez wyjścia i moje postępowanie z budową nie zamknie mu możliwości dojazdu do posesji.
whitewolfik - Cześć. Wasza reakcja na ostatni post #sluzebnoscwolfika pokazała, że wc...

źródło: comment_1613467557ZiUbNo0OS6GzRVXEYF0o0R.jpg

Pobierz
  • 182
@whitewolfik: Troche tragedia dla właściciela dzialki 123, bo ponad pół mu zostanie zabrane na droge. Mi to wygląda, że urzędnicy nie wiedzą co począć bo najchętniej z twojej działki by zrobili drogę, wszak jest na nią idealna. Ale wtedy wyjdzie syf z MPZP oraz nikomu pewnie tam nie chce się kopać wiec czekają i rozciągają w czasie, licząc że Ci się znudzi i pójdziesz sie budować gdzie indziej?
@whitewolfik: Chciałabym mieć takiego sąsiada, jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój kupił lata temu działkę (konkretnie: dwie), sąsiednią do mojej, odziedziczonej po dziadku. Która miała przez jedną z nich "nieformalny" dojazd - jedna z tych kupionych przez sąsiada była już zresztą odmierzona pod drogę, taki wąski pasek wiodący do mojej działki.
Odkąd siedzi na niej sąsiad, na zmianę składa mi propozycje kupna mojej działki za grosze