Wpis z mikrobloga

Każdy kto broni rynku mieszkaniowego w obecnym kształcie jest albo bogaty, albo głupi, ale raczej to drugie. Co to jest za system że prawie połowa ludzi w wieku 25-34 mieszka ze starymi, a jak już kogoś stać na wynajem to potem go nie stać na zakup? Bo weź odłóż kilkadziesiąt koła na wkład własny przy polskich płacach, a potem jeszcze płać ratę przez ćwierć wieku.
To jest chore, że mieszkania stały się instrumentem inwestycyjnym, całe społeczeństwo na tym cierpi. Mamy XXI wiek, największy dobrobyt ever, a ludzie nie mają gdzie mieszkać. #!$%@? nie wyobrażam sobie jak #!$%@? musi być życie ludzi 30+ mieszkających ze starymi w małym mieszkaniu w bloku.
A zapowiada się tylko gorzej, chory system, dorośli pracujący ludzie bez szansy na samodzielność we własnym kraju.

Pod względem mieszkalnictwa to PRL > obecna p0lska

#takaprawda #nieruchomosci #gospodarka #polityka
  • 78
Każdy kto broni rynku mieszkaniowego w obecnym kształcie jest albo bogaty, albo głupi, ale raczej to drugie


@imajoke:

"Pod względem mieszkalnictwa to PRL > obecna p0lska" - wtedy potrafili ogarnąć licencję i sprowadzić maszyny z Francji na budowę bloków z płyt żelbetonowych. Potrafili zrobić konkursy dla inżynierów w zwykłej prasie, by wybrać sensowne rozkłady mieszkań. Potrafili zrozumieć że mają zrobić coś w określonym czasie - dziś wobec obecnego rządu z paździerza
@imajoke:

Sytuacja na polskim rynku nieruchomości jest dramatyczna - janusze wykupują wszystko co się nie rusza, tzn mieszkania w miastach. Nieruchomości z dobra podstawowego stały się elementem spekulacyjnym - ich ceny rosną w nieskończoność a młodych ludzi którzy potrzebują gdzieś mieszkać nie stać na własne 4 kąty. Ceny mieszkań w Krakowie, Warszawie Wrocławiu i Trójmieście tak poszybowały, że aby kupić mieszkanie dla rodziny(80m2) trzeba być milionerem.

PIS z tym nic nie
@eskri: Kilkanaście milionów Polaków dalej mieszka w blokach z wielkiej płyty, sam mieszkam w czymś jeszcze starszym, bo blok z lat 50- tych. Ciekawe jak będzie wyglądała deweloperska dykta za 50 lat, pod wzgledem mieszkalnictwa epoka Gierka była w pytę.
@imajoke: zauważ, że mieszkań przybywa, a ludzi generalnie ubywa. Brak mieszkań jest związany z tym, że stale zmniejsza się liczba osób tworzących gospodarstwo domowe, a nie z tym, że ludzie nie mają gdzie mieszkać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imajoke: na Białorusi obecnie system mieszkalnictwa jest kontynuacją systemu identycznego z tym w PRL. dzięki temu twoje porównanie można rozważyć nie tylko teoretycznie ale też porównując obecną sytuację w Polsce z tą na Białorusi.
@imajoke To w takim razie wypowiadasz się o czymś czego nie rozumiesz. To tak jakbym ja Cię przekonywał system walutowy nieoparty na złocie jest do dupy, ale nie wiem dlaczego i mądrzejsi ode mnie powinni Ci to tłumaczyć. Dlaczego prowadzisz dyskusję nad czymś o czym nie masz pojęcia xD
@Banicjusz: Po prostu nie będę się wymądrzał, bo tak, nie znam się. Rozumiem, że ty jesteś ekspertem w tej dziedzinie, spoko. Mam swoje pomysły na poprawę, rzucę hasło- stare mieszkania komunalne na preferencyjnym czynszu i budowanie nowych.