Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czołem Miraski, kontynuuje swoją przygodę z próba doprowadzenia mojego auta to stanu używalności.(ford c max 2.0tdci 136km) Wymianilem komplet sprzęgła z dwumasem. Jako, że zrobiło się ciszej to zacząłem słyszeć z okolic głowicy stukanie, czasem bardziej słyszalne a np. dziś podczas jazdy cisza. Mechanik stwierdził po osłuchaniu, że są to cykajace popychacze hydrauliczne. Opisał, że bardzo mozliwe, że po zdjęciu pokrywy, rozrządu itd. do wymiany kompletu popychaczy może dojść zjechany walek rozrządu lub jeszcze dalej i astronomiczne koszty.
Doszliśmy do wniosku, że można spróbować oczyścić silnik np. Liquy Molly Proline zmotor Spelung i wymienić olej z 5w30 na 10w40 filtr oleju dla lepszego smarowania i przy okazji wrzucenie Ceramizera. Może to przynieść jakiś wymierny efekt i odciągnięcie w czasie remontu motoru?

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: Ja to rozumiem, licze na to, że mniejszym kosztem poprawie sytuację i będę w stanie się lepiej finansowo przygotować na remont i zrobienie wszystkiego co będzie wymagało wymiany. Tylko obawiam się, że wypłukanie szlaufu z silnika może dać śmierć wtryskom i reszcie układu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), czy się mylę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: Wydaje mi się, że silnik jest mocno zasyfiony=zatkany smok? i trudność w smarowaniu innych części. Z wtryskami nie mam problemu, ale czytałem, że po wypłukaniu tego syfu z silnika może to zasyfic reszte układu, stąd moje pytanie czy to nie zaszkodzi bardziej niż pomoże. Cyka regularnie po odpaleniu na zimnym silniku, przy wkręceniu na obroty 2k plus szczególnie na 3 biegu słychać było cykanie. Dziś sprawdzałem i wkręcał się elegancko
@Rozentuzjamowany: z tego co się orientuję to w tym silniku jest hydrauliczna kompensacja luzów zaworowych. A więc nie zmieniaj oleju na jakieś gówno 10w40, to może tylko pogorszyć sprawę. Wydaje mi się, że do tego silnika powinien być nawet 5w30 ale sprawdź to w instrukcji.
Najprostsze co możesz zrobić to dobra płukanka do silnika. Moim zdaniem warto AR2820 lub coś podobnego, wymiana na jakiś tani olej ale z parametrami 5w40/5w30, pojeździć