Wpis z mikrobloga

Filtry w niektórych kategoriach na allegro to jakaś totalna porażka…. Szukam nowego telefonu dlatego daje kategorie nowy a nie:
-jak nowy
-z ładnym opakowaniem zastępczym
-z softem pół na pół w różnych językach
-z nadwyżki magazynowej z baterią 85%
O co to chodzi, czy tam się nie da już znaleźć fabrycznie zamkniętego telefonu. Albo niech mi ktoś powie czy takie aukcje trzeba zgłaszać bo może są niezgodne z regulaminem ale każdy ma to gdzieś. Jak sobie z tym poradzić bo może ja tu czegoś nie rozumie?

#allegro #smartfon #samsung #iphone #xiaomi
  • 13
Nie bardzo rozumie co jest złego w szukaniu jakiegokolwiek sprzętu w dobrej cenie. Być może niektórzy idą do pierwszego lepszego sklepu i kupują od razu. Ale czy tak musi robić każdy.
Jak dla mnie to jest tylko kwestia utrzymania jakiś standardów przez allegro i banowanie takich aukcji lub dodanie jeśli nie istnieje osobnej kategorii w której ludzie będą mogli takie sprzęty dodawać.
Z tego co wiem aukcje wystawiają również sklepy ale najwidoczniej
@goldi321: allegro ma niskie standardy, na allegro sprzedaja rozne sklepy, ale ludzie chca tanio i im tam zwisa czy placa vat czy nie, ma byc tanio
ustaw po cenie od najwyzszej, faktura vat i wtedy znajdziesz normalne sklepy
@goldi321: Co ty, wczoraj się urodziłeś? Allegro ma bardzo niskie standardy i nie jest to amazon jak by chciało. No i skąd przekonanie, że znajdziesz "telefon w dobrej cenie" akurat tam?
@kaaban: a dlaczego nie? nie mówię że koniecznie kupie tam ale przed zakupem weryfikuje różne miejsce i wydaje mi się to całkowicie normalne. Sam uważam że mogłoby mieć lepsze standardy ale nie zmienia to faktu że na chwile obecną jest to największy internetowy portal zajmujący się e-handlem dlatego dziwi mnie że pozwalają na takie rzeczy
@goldi321: jeśli konkretna oferta niewłaściwie oznacza parametr "nowy" - prosimy, podeślij nam konkretne przykłady za pomocą przycisku "zgłoś naruszenie zasad". Bardzo dziękujemy za wsparcie i czujność! Nam również zależy, aby oferty i opisy były precyzyjne i przez to filtry skuteczne.
@allegro_pl: czy telefony rozpakowane z oryginalnego opakowania, z zamiennym opakowaniem, z baterią na poziomie 85-95%, powystawowe lub odnowione są możliwe w kategorii nowe? chętnie będę zgłaszał takie aukcje o ile nie naruszają one regulaminu gdyż w takim wypadku to walka o nic
@goldi321: da się znaleźć fabrycznie nowy telefon, tylko trzeba szukać. kiedyś było prościej, teraz jest masa chinczyków i złodziei, ale na to nic nie poradzimy.
brakuje mi tylko czegoś takiego jak czarna lista, #!$%@?łbym wszystkie lombardy, dropshiperów, chinczykow i reszte #!$%@?ów ktorzy sprzedają nowe ale otwarte tyylko w celu sprawdzenia czy działa
@allegro_pl: Tak właściwie filtry po jakich szukałem teraz tylko przez kilka s to: nowy, przedział cenowy 1500-2500, przekątna 5”-6,1” i zobaczyłem kilka przykładowych modeli. Większość okazuje się przepakowana, sprawdzana pod kątem np. rys lub są z branży recommerce - z czego się orientuje to nie definiuje to nowego telefonu ale jeśli się mylę to z ostatniego mogę się wycofać.
Dodatkowo w jaki sposób sprzedawcy określają stan baterii w nowym telefonie albo