Wpis z mikrobloga

#art #tworczoscwlasna #rysujzwykopem

#dailyfailedart <---obserwuj / czarnolistuj

151/x

Refka tutaj :D

Ogólnie dałem sobie czas do 23 żeby jak najdokładniej przerysować. Jakoś tak wszedłem na art station i powiadomienie o tej pracy wyskoczyło. Myślę czemu nie.

Zabawne było, że ciemny szary z którym zazwyczaj pracuje jako standardowym tłem wydawał się sepiowaty przy "niebieskim" śniegu. Ehh jeszcze dużo mam do nauki o kolorach.

Dopiero jak skończyłem i kopiowałem linka do refa zobaczyłem, że po scrollu niżej można zobaczyć niektóre części procesu powstawania obrazka bo pan Różalski postanowił je tam zamieścić. I stwierdzam, że przydałby mi się ten poradnik do drzewa który tam jest, bo nie dorobiłem go jak trzeba, ale jak zwykle tutaj mogę się tłumaczyć ograniczeniem czasowym.
FailedArtist - #art #tworczoscwlasna #rysujzwykopem

#dailyfailedart <---obserwuj /...

źródło: comment_16137724421gLsZzUju2Bb2tDUUHT6JL.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@FailedArtist: one-percent inspiration and ninety-nine-percent perspiration. W sumie na tym etapie już w to wierzę - bo wszyscy fajnie rysujący włąściwie mówią, że trzeba poświęcić po prostu na to masę czasu. Inna sprawa jak uczyć się mądrze i dużo, a nie głupio i dużo...
  • Odpowiedz
@trisek: Słyszałem wiele opinii i pr0sy mówią, że można i że się przy tym uczę. Szkic mój, kształty moje (odpatrzone w sensie z refa), a kolory musiałem sobie dopomóc, tak mi dopomóż ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trisek: Czekaj. to jak rysuje z refa to nic z tego nie wynoszę tylko przez to że kolory samplowałem? Jak bym zrobił tylko szkic i nałożył na to bloki to już bym czegoś się nauczył, ale jak kolory potem samplowałem to nie xD?
  • Odpowiedz
@FailedArtist: Jeżeli próbkujesz to nie musisz być dokładny w swoich rysunkach, bo nawet jak namalujesz rozblurowaną karykaturę tego co kopiujesz to będzie przypominało oryginał. Nie musisz dbać o brushwork, miekkość i twardość krawędzi, odpowiednie faktury. Próbkowany walor wszystko utrzyma i da złudzenie trójwymiarowości. Dostajesz 2 z 3 najważniejszych elementów obrazu za darmo. Inną sprawą jest kopiowanie cudzej interpretacji rzeczywistosci, zamiast nauczyć się ją interpretować samemu.
  • Odpowiedz
@trisek: Jeżeli na coś patrzę to dostaje 2 z 3 najważniejszych elementów za darmo, wystarczy tylko narysować. Jak się ma refa zdjęcia czy obrazka na tym samym monitorze (bez różnicy w kolorach) to wzięcie koloru z koła niczym się nie różni od samplowania. Póki nie musisz mieszać farb to uczysz się tyle samo. Myślę, że nie jestem dokładny w swoich rysunkach, ale to jak one wyglądają to nie zasługa samplowania. Ono
  • Odpowiedz
@FailedArtist: Nie dostajesz, musisz przeanalizować, odnieść do elementów, które masz na płótnie i podjąć świadomą decyzję (sam zauważyłeś, że szary stał się sepiowy bo był położony obok niebieskiego). Grzebanie po kole, to taka sama umiejętność jak stosowanie perspektywy czy wiedza anatomiczna. Jeżeli nie, to weż machnij jutro inną jego pracę nie używając pickera. Z tego co piszesz będzie tak samo dokładna. Co do interpretacji, to dokładnie o to mi chodziło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FailedArtist: @trisek ma rację. Sama robiłam tak jak ty i dopiero jak przestałam, to *załapałam" kolory trochę xD nadal nie jest dobrze, ale machnij koło kolorów i możesz próbkować, jasne, ale tylko jako podgląd xD gdzie jako kolor jest, tak z początku. I sam sobie je dobieraj. Jak zalapiesz, to pójdzie z gorki. Naprawdę xD sama mialam ooogromny problem z kolorami. Setki tutoriali jak się nauczyć dobierania kolorów, zastanawiałam się "jak
  • Odpowiedz
@Akayari: Dzisiejszą pracę z tagu rysowałem bez samplowania z refa i muszę się nie zgodzić znowu xD. Skoro widzę kolor, to nie mam problemu go wziąć z koła tylko dłużej trwa szukanie odpowiedniego odcienia, bo muszę sprawdzić na swojej pracy, czy przypomina efekt z refa. Samplując go przyśpieszam proces po prostu, takie jest moje zdanie.
  • Odpowiedz