Wpis z mikrobloga

Cześć
postanowiłem zrobić sobie podświetlenie LED półki do czego chciałem wykorzystać dwa około metrowej długości paski diod ws2812b (60 diod na metr) jako że półka jest narożna musiałem połączyć jakoś te paski do czego wykorzystałem 3pinowe złączki (takie same jak są w oryginale)
zlutowałem wszystko jak powinno być zamontowałem(przykleiłem ledy) do półki włączam zasilanie i klops – działa tylko jeden(pierwszy) pasek. Podłączam zasilanie bezpośrednio do drugiego paska i działa.
Pomyślałem że te złączki są jakieś „lewe” i postanowiłem że przylutuje taśmy na krótko – tak też zrobiłem – kuźwa mać – nie pomogło(lutując sprawdzałem za każdym razem czy nie robię zwarcia na pinach – wszystko ok).
Zacząłem sprawdzać napięcia na początku, na złączeniu pierwszej i drugiej taśmy oraz na końcu drugiej taśmy - wszystko ok – prąd płynie do samego końca taśmy.
Podejrzenie padło na przewód sygnałowy, więc zrobiłem obejście przewodu(zielonego) sygnałowego (nie przecinają go) dolutowałem do niego przewód i połączyłem bezpośrednio z początkiem drugiej taśmy – zupełnie przestało działać ;(
odłączyłem dopiero co przylutowany przewód i zaczęła działać tak jak poprzednio.
Podłączałem kilka zasilaczy (5v)
Podłączałem kilka kontrolerów (między innymi: SP104E, SP106E, SP107E )
Cały czas to samo
A teraz kilka pytań:
Co robię źle?
Czy ten przewód sygnałowy (jak wyczytałem diodami steruje się za pomocą sygnału cyfrowego) musi mieć jakieś specjalne połączenia?
  • 1