Wpis z mikrobloga

Który z dwóch poniższych samochodów wybralibyście mając na uwadze eksploatację przez 5-10 lat? (pytałem o to ostatnio, ale teraz zawęził mi się wybór). Wyposażenie jest bardzo podobne, ceny niemal identyczne:

1) Toyota Corolla Kombi Hybrid 1.8/122KM eCVT. Używana, 22k przebiegu, rocznik 2019.
2) Kia Ceed Kombi 1.4 T-GDi 7DCT. Nowa, rocznik 2020.

Z kwestii eksploatacyjnych, to na przednich siedzeniach Kia wydawała mi się przestronniejsza. No,ale są jeszcze kwestie techniczne, gdzie mam kompletną zagwozdkę.

#samochody #auta #toyota #kia #kiciochpyta

Który?

  • Toyota 55.1% (27)
  • Kia 44.9% (22)

Oddanych głosów: 49

  • 7
@Dzyszla: Ekonomia do frajdy to tak 70:30. Przebiegi nie za duże, 10-15k rocznie, miasto i trasa w proporcji 50/50. Z osiągów to tak naprawdę zależy mi na tym żeby można było bezpiecznie i dynamicznie wyprzedzać gdy zajdzie taka potrzeba.
@wjtk123: To na trasie Ci ta hybryda zje więcej niż Kia. Na dodatek przy małych przebiegach rocznie, to nawet jeśli jakieś oszczędności będziesz miał, to znikome wyjdą. Na dodatek nie do końca wiesz, jak uzywana była T, a przy nowym masz przede wszystkim te 3 lata spokoju na start.
Skłaniałbym się więc zdecydowanie ku Kii, aczkolwiek przejedź się oboma, jak możesz i zdecyduj, który Ci bardziej leży - jazda z CVT
@wjtk123 Dla samej przyjemności posiadania nowego auta wziąłbym KIA. Nie wiem jak działa ta siedmioletnia gwarancja (mam dwuletniego Proceeda i nie dał szansy skorzystania) ale dziennikarze chwalą.
18 koni, przy takich mocach, nie jest bez znaczenia.
Skrzynia CVT mi osobiście nie pasuje. 7DCT też ma wady ale widoczne są przy ostrzejszej jeździe.