Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seba_s: marzenie każdego piwowara taki browar w domu. Zasadniczo rozlew zawiera pewne błędy sprzyjające utlenieniu. Polecam podcast alchemia i Janka Gadomskiego on wyjaśnia to precyzyjnie

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: barter w towarze. On Ci piwo wyślę Ty mu słód. bez kasy wszystko w ramach współpracy sąsiedzkiej.
@lukaschels: Zdaje sobie sprawę z tych, błędów przy nalewaniu bezpośrednio do butelek, ale ja rozlew do butelek traktuje trochę na "#!$%@?" bo to jest tylko to co do kega nie weszło, poza tym to jest koźlak, nie ma tam dużo chmielu, a delikatne utlenienie jest jak najbardziej akceptowalne w tym stylu. Jakbym rozlewał DDH IPA to mógłbym się bać o utlenienie i tam trzeba walczyć z tlenem w stylach klasycznych to
@seba_s: masz pro sprzęt, i nagrywasz ciekawie ale takie celowe błędy warto jest podkreślić nawet w komentarzu w filmie. dla osób nie obeznanych może się wydawać że tak musi być . Niesiesz kaganek rewolucji piwnej

Nie chce abyś odebrał to jako hejt, drobna uwaga. Tak czy inaczej robisz dobrą robotę
@lukaschels: Alchemie przesłuchałem całą, kilka materiałów kilku krotnie, generalnie nie mam zastrzeń, prowadzą dość rzeczowo temat ale też czasem uproszczają pewne rzeczy jak temat powyżej, wiem że łatwiej jest to zrozumiałem dla początkujących, ale też sprzyja to powielaniu wielu mitów. Polecam książkę "Jak warzyć piwo" Palmera - ona dopiero otwiera oczy na piwowarstwo domowe