Wpis z mikrobloga

Od pół roku siedzę w całości w eko #apple ( #iphone + #macbook + #ipad + #applewatch + #airpods ).

I z komputerów korzystam z 15 lat (połowa czasu linuks, połowa windows) , ale jakość którą daje mi tkwienie w tym ekosystemie jest naprawdę fajna i dość wysoka. Niestety nie widać tego na pierwszy rzut oka.

macbooka pro mam od roku, klawiatura motylkowa ostatniej generacji, i odpukać ale narazie żadnych problemów. System jest mega stabilny, problemów żadnych. Na #windows oraz #linux zawsze się coś #!$%@?, coś jest niestabilne i tak dalej. Tu nie ma tego problemu. Wcześniej korzystałem z aira z 3-4 lata i same, wróciłem na linucha i windowsa ale nie dałem rady i wróciłem znowu na maca. Oczywiście pierwsze kilka miesięcy z maciem to ból straszny bo zmiana nawyków.

iphone dla mnie okazał się rozczarowaniem trochę bo jakość nie jest dużo większa niż telefon na androidzie, ale narazie wszystko jest ultrapłynne i jeśli będzie tak przez kolejne 2 lata to może rzeczywiście opłacało się go kupić, a tak gdybym nie chciał tkwić w ekosystemie apple to nie wiem czy bym kupił.

ipad to naprawdę dobry sprzęt, świetny notatnik, dużo fajnego oprogramowania. Miałem kiedyś tablety na #android ale to jakiś niewypał był, zaryzykowałem kupiłem najtańszego ipada żeby sprawdzić i to strzał w dziesiątke.

apple watch fajne urządzenie ale jeśli jesteś zdrowotnym freakiem albo jeśli bardzo interesujesz się produktywnością, dla większości ludzi jednak imo to kiepski zakup jak większość smartwatchy

i czarny koń czyli airpods, najdroższe słuchawki jakie miałem i z jednej strony najbardziej genialne a z drugiej strony ostro za drogie słuchawki. Jakość dźwięku jak w słuchawkach bezprzewodowych za 100-200 zł, ALE i to jest wielkie ALE oferują one bezproblemowe przełączanie się między wszystkimi urządzeniami apple to jest ultra ficzer i szczerze kurde to zmienia wszystko, ale to trzeba wypróbować samemu. tylko jeśli masz jedno urządzenie apple jak iphone to nie wiem czy warto.
  • 17
@x134xvb heh jest fajnie dopóki Apple nie wyda #!$%@? aktualizacji, w której coś koncertowo #!$%@?ą.
Porzuciłem iPhone na rzecz taniego średniaka na Androidzie.
Wydałem prawie 3 tysiące złotych na iPhone i co dostałem: 64 GB pamięci, 2 GB ram, pojedynczy aparat, malutki ekran IPS, malutka bateria, szkło z tyłu obudowy.
W chwili zakupu było fajnie, ale nie super.
Teraz gdy chciałem telefon z super Amoledem muszę wydać 3600 zł, bo pajace usunęli
@x134xvb: Ja od ponad 10 lat korzystam z iphonów. Zachęcony telefonem rok po jego zakupie, kupiłem też macbooka ale w tym przypadku się zawiodłem. Bo o ile do przeglądania internetu, składania muzyki czy wideo to fajny sprzęt to do zastosowań inżynierskich się nie nadaje. Więc do pracy musiałem i tak kupić sprzęt z windowsem/linuxem, a mackbook służy tylko do przeglądania internetu. Sam ekosystem mi odpowiada i fajnie to wszystko współgra natomiast
@m1ck: Ciekawe bo większość narzędzi uniksowych jest dostępnych na macOS + część programów które są na windowsie. Ale pewnie mówisz o jakimś ultraspecjalistycznym oprogramowaniu bo moje doświadczenia są całkiem odmienne od twoich.
Wydałem prawie 3 tysiące złotych na iPhone i co dostałem: 64 GB pamięci, 2 GB ram, pojedynczy aparat, malutki ekran IPS, malutka bateria, szkło z tyłu obudowy.


@GrafikaUltraHaDe: Szczerze też byłem rozczarowany trochę iphonem. Mam jedenastkę ale IPS to dla mnie plus i to był świadomy zakup bo niestety jestem wrażliwy na miganie i mam bóle głowy a oledy migają jak #!$%@?.

Ale wiesz to jest zabawne bo mam 3gb ramu
@x134xvb też obawiałem się migotania Amoledów, bo miałem podobne objawy. Na szczęście to dopracowali i już nie mam tych objawów.

Apple niestety jest bardzo oszczędny jeśli chodzi o RAM i powiem tak. Gdyby te telefony działały jak po pierwszym uruchomieniu przez te 4 lata, to dużo mniej osób kupowało by nowe modele. RAM , to wąskie gardło iPhonów. Ubili już telefony z 1 GB ram (iOS 10 chodził świetnie, a iOS 12
@x134xvb: Tak, chodzi mi o oprogramowanie tzw specjalistyczne np do obliczeń CFD itp. Ale nawet Matlab na nowych procesorach M1 nie wykorzystuje potencjału procka macbooka. Ale chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach w tym temacie.
@x134xvb: Bo napisałeś, że masz inne doświadczenia od moich i zrozumiałem, że w kwestii oprogramowania inżynierskiego więc ciekawi mnie czego używasz na maku.