Wpis z mikrobloga

Ktoś ma jakieś przypuszczenia dlaczego rogatek tak wygląda? Jak tylko trochę urośnie to traci te liście na dole i zostaje sama łodyga. Inne rośliny rosną normalnie, a rogatek to niby wodny chwast czyli powinien rosnąć najszybciej a tu dupa. Wina może być w za mocnym świetle? Podłoże z ziemi ogrodowej, akwa bez nawożenia i bez co2. #akwarium #akwarystyka
I jeszcze jedno pytanko, ile się czeka na młode krewetek jak już widać jajka?
Lucider5 - Ktoś ma jakieś przypuszczenia dlaczego rogatek tak wygląda? Jak tylko troc...

źródło: comment_1614021531S1GbdJQXuJAUGWXyxtfHIc.jpg

Pobierz
  • 28
@forumakwa aa spoko. Glonow nitkowych chyba jeszcze nie mam, rosną takie plamy zwykle na szybach i na anubiasach tylko. To w sumie moje 1 akwarium z roślinami także się uczę. Może rogatek nie lubi mocnego światła? Mam belkę DIY z power ledow 13w na ok 50l akwarium, czyli jednak w tej dolnej granicy dla mniej wymagających roślin i nie powinnno być za dużo światła
@Lucider5: tez mam akwa na ziemi ogrodowej i lampe 24w na 100l. Na początku rogatek rósł jak na drożdżach ale po jakimś czasie zatrzymał się i stoi. Za to nurzaniec, rotala i bacopa nie narzekają i ładnie się rozrastają. Tez mnie to zastanawia bo tak jak pisałeś - rogatek to akwariowy chwast - a ja mam problem żeby teraz urósł mi 10 cm XD
@prezes_internetu: ściana z pleksi, do tego przyklejone kamienie sylikonem akwarystycznym. Chciałem zrobić tło 3d z wodospadem, inspirowałem sie filszem karpackim, o takim
http://karpaty.turystyka.pl/index.php/pl/joomla-pages-iii/categories-list/77-10-przyrodniczych/439-sciana-olzy
Jak coś to plekse trzeba najpierw przejechać papierem ściernym bo inaczej się słabo kamienie trzymają, jak tak zrobisz to trzyma sie mocno, już 3 miesiąc od zalania i nic sie nie rozpadło. Ścianka ma grubość ok 8 cm tak aby w środku zmieścił się mały filtr wewnętrzny, który