Wpis z mikrobloga

Mirasy,

Jeżdżę fordem focusem, którego radio obsługuje zarówno android auto jak i apple car play. Z tym drugim nie mam problemu bo na razie korzystam z Iphone 6s
Przymierzam się do nowego telefonu do 2k (taki limit dali w firmie). Na razie padło na Samsunga A71. Jak wygląda kwestia android auto. Poczytałem i okazuje się, że trzeba doinstalować ten program ponieważ nie jest oficjalnie wprowadzony do Polski. Ktoś ma doświadczenie w tej materii? Jak to się sprawuje. Zależy mi głównie na google maps na ekranie bo Yanosik ponoć nie działa co mnie zaskoczyło, że apple jest bardziej "otwarte"

Co do telefonu to może jakieś ciekawsze propozycje do 2k?

Iphone pozostawiam w rezerwie bo nowy nie mieści się w budżecie.

#samsung
#android
#androidauto
#smartfon
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ottissek: ja mam P30 Pro i mam android auto zainstalowane od razu. Zawsze wykrywa telefon jak wsiądę do auta i wyskakuje powiadomienie. Szukaj jakiegoś tel z androidem 10
@ottissek: Nic nie trzeba instalować, to jest stare info. Działa dobrze i płynnie, nawigacja jest taka jak w telefonie, czyli znane chyba wszystkim Google maps. Działa też wiele innych rzeczy, odtwarzacze muzyki, Spotify, powiadomienia, asystent głosowy itd. Nie jest to jakoś mega rozbudowane, ale działa elegancko. Korzystam codziennie.
@ottissek: Samsung S8 i jeździłem 2 lata Fordem Mondeo 2016 a teraz mam Mondeo 2020:

Google Maps działa bardzo dobrze - rozpoznaje komendy głosowe, daje wskazówki, zmienia trasy, sprawdza ruch - wszystko OK.
Od chyba 2 lat nie działa odczytywanie powiadomień w języku polskim - odczytywane są łamanym angielsko-polskim głosem - nie do zrozumienia. Bardzo to irytuje - najlepsze jest to, że na początku mojej przygody z Android Auto było wszystko