Wpis z mikrobloga

@matteo_moravietzky: Ale rozróżniaj lewicowe fantazje od rzeczywistości.

W Konfederacji dominuje Wolność czyli ludzie od niskich podatków, małej biurokracji, niewielkich nakazów i zakazów - i taki jest 90% ich przekazu. (znów - nie myl z przekazem lewicy na temat Konfederacji)

A ten koleś głosował za podwyżkami podatków. Nie ma o czym mówić.
@milymirek: No nie mamy za bardzo o czym gadać, zgadzam się. Dla was liczą się tylko wyimaginowane niskie podatki i fikcyjna wolność gospodarcza. Wszystko to, w wykonaniu konfederacji, jest niczym więcej tylko jednym wielkim populizmem. Zero planu, zero kalkulacji, tylko bzdury o jakimś ograniczeniu urzędników i biurokracji xD Wszystko głoszone w połowie przez ludzi, którzy nie przepracowali w swoim życiu miesiąca (Bosak, Sosnierz, Winnicki) i podlane szuria, antyszczepem i katolibanem. Podziękuje.
@matteo_moravietzky: A niby czemu Sośnierz czy Winnicki nie przepracowali ani miesiąca? xD
Bosak zajmował się w życiu faktycznie głównie działalnością społeczną i polityczną.
Ale oni?

Zarzuty o antyszczep wyciągnięte z lewicowej d...
@matteo_moravietzky: No nie będę tłumaczył, dlaczego to jest kompletnie inne myślenie o podatkach, rynku itd. To zmienia wszystko - sam ich sposób myślenia.
A konkretne rozwiązania oczywiście też są. No ale wiadomo że nie na poziomie, gdzie ma się dostęp do konkretnych danych, które nie są publiczne.
@matteo_moravietzky: Mentzen mówił właśnie że nie ma publicznie dostępnych niektórych potrzebnych danych.
Cała Konfederacja nie koniecznie jest za likwidacją dochodowego(to sama partia KORWiN/Wolność), tylko ogólnie za mocną obniżką podatków. Czy w ten czy w inny sposób - to jest niebo a piekło w porównaniu do lewicy, PiS, PO, PSL, które uznają podwyżkę podatków za coś fajnego. Jak mówiłem - zupełnie inne myślenie. To jest w ogóle punkt wyjścia, żeby cokolwiek na
@milymirek: No super - czyli niczym niepoparty populizm. O obniżaniu podatków to sobie mogę ja pisać na portalu wykop.pl, jak ktoś to przestawia programie, to dobrze byłoby to poprzeć liczbami. Co do zasady, ja również chciałbym płacić jak najniższe podatki, ale nie można ich tak po prostu obniżyć i napisać na Twitterze, ze wolna ręka JKM zrekompensuje samorządom obcięcie dochodowego xD Poza tym, jak już mówiłem - katoliban, średniowiecze i szurstwo.