Wpis z mikrobloga

@jast Nie siedzę zbytnio w temacie ale ciekawi mnie czy jakaś grupa ludzi w ogóle bierze ich na poważnie, za wyjątkiem oczywiście jakichś pojedynczych wariatów, którzy wszędzie się trafią.
@Trybun_Plebejski: to nawet nie chodzi o budowanie jakiegoś konkretnego, w przełożeniu na sondaże, poparcia, co wywoływanie zamieszania w publicznej dyskusji na dany temat. Wywoływanie konkretnych emocji na dany temat, kompromitacja poszczególnych postaw/idei/stronnictw itp.
@Trybun_Plebejski:

ciekawi mnie czy jakaś grupa ludzi w ogóle bierze ich na poważnie, za wyjątkiem oczywiście jakichś pojedynczych wariatów, którzy wszędzie się trafią.


wystarczy spojrzeć na komentarze na YT pod ich oryginalnymi filmami (nie reuploadami i "shotami"). Co prawda ostatnio za sprawą popularności na wykopie i ogólnie pojętej memiczności, coraz więcej komentarzy to beka i trolling, ale i tak dużo z nich to nieironiczne poparcie. Zresztą narracja szurowo-prorosyjska (oczywiście najczęściej prowadzona
@jast: gdzieś czytałem, że GRU ma agentów na trzech poziomach: pierwszy najbardziej oczywisty musi zwracać tylko uwagę kontrwywiadu i robić raban, drugi działa już faktycznie ale po cichu, a na poziomie trzecim ludzie, którzy najbardziej nawalają na Rosję i są poza wszelkim podejrzeniem, ale w kluczowym momencie działają na jej korzyść.