Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć wykopki,
aktualnie pracuje w sklepie w galerii handlowej, działalność związana z gsm/akcesoria+serwis. Dzisiaj szef nam napisał, że dwie osoby z innych punktów złożyły wniosek o postojowe RSP-CD6 i je dostali. Haczyk jest taki, że zaznaczyli tam punkt o pracy/działalności w audio i teatrze.

Główne PKD firmy jest takie:
61.20.Z - Działalność w zakresie telekomunikacji bezprzewodowej, z wyłączeniem telekomunikacji satelitarnej

Ale w dodatkowych/pomniejszych jest coś takiego:
90.01.Z - Działalność związana z wystawianiem przedstawień artystycznych
59.11.Z - Działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych

Pytanie - jest sens, żebym składał ten wniosek, czy tylko sobie zrobię kłopotów? Nie mam zamiaru ryzykować przepychankami z zusem, w szczególności jeśli stwierdzą, że nie napisałem prawdy (bo z tego co widziałem to w wniosku się zaznacza, że oświadcza się napisanie prawdy pod groźba odpowiedzialności karnej, czy jakieś takie #!$%@?). Jest sens, żebym ryzykował te dwa tysiące postojowego, czy lepiej odpuścić i spać spokojnie w nocy?

#zus #postojowe #tarczaantykryzysowa #koronawirus #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6037d4a3747418000afb3df7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 2
sama dostalam te postojowe, ale pracuje w kinie i wg pracodawcy nalezy nam sie. Jednak Twoja praca w pkt. zwiazanym z gsm/akcesoriami raczej sie do tego nie zalicza. Niby Zus powinien odezwac sie do Ciebie po zlozeniu postojowego jesli mialby do Ciebie dodatkowe pytania, ALE tym razem z tego co sie dowiadywalam wnioski sa w pelni przetwarzane przez system, bez udzialu ludzi. Dlatego tez jesli za 4/5 lat ktos postanowi sprawdzic twoj
@AnonimoweMirkoWyznania: @basicspace: nie należy Wam się to postojowe, każdy wniosek o postojowe jest akceptowany z automatu po wstępnej weryfikacji pracownika ZUS - czy zostały załączone dokumenty (same dokumenty nie są sprawdzane nawet). Przed wysłanie wniosku zaznaczacie magiczne "jestem świadom odpowiedzialności karnej". Kontrole już się odbywają. To, że Wasz pracodawca posiada odpowiedni wpis w PKD to nie jest równoznaczne z tym, że Wy kwalifikujecie się do "pomocy". Podstawą jest Wasza umowa