Wpis z mikrobloga

Skąd na wyczopku taki przestrzał ideologiczny, gdzie masz albo skrajny komunizm, gdzie społeczeństwo decyduje o twoich skarpetkach na nogach, albo skrajny kapitalizm, gdzie masz zapierdzielać 24 godziny na dobę za chleb i wodę? Mam bekę z komuchów i kucy, bo oba ich systemy są nieludzkie. #antykapitalizm #antykomunizm #bekazlewactwa #bekazprawakow #4konserwy #socjalizm #kapitalizm #komunizm
Jarkendarion - Skąd na wyczopku taki przestrzał ideologiczny, gdzie masz albo skrajny...

źródło: comment_1614328249HsGttwohLqVyTNbREiwbNX.jpg

Pobierz
  • 46
@Jarkendarion: To nie kapitalizm betonuje ale chciwe firmy które najpierw dorobiły się na wolnym rynku i potem chcą zachować status quo. I przekupują w tym celu chciwych polityków aby pisali prawo pod nich.
Każdy polityk który jest przyłapany na takim procederze powinien nigdy nie wyjść z paki bo łamię pewną umowę społeczną i doprowadza do monopoli które mają naprawdę masę wad i powodują systemowe zubażanie społeczeństw.
@Jarkendarion: Zgadzam się z tymi postulatami agoryzmu na pierwszy rzut oka ale musiałbym się bliżej przyjrzeć. Generalnie jestem za każdą formą rynku który się decentralizuje. Czy to przez mniejsze jednostki terytorialne czy przez brak przymusu waluty państwowej(co spowodowałoby wzrost wymiany międzyludzkiej z pominięciem rządu - pośrednika), czy to przez kryptowaluty czy właśnie anarchizm w kwestiach rynkowych na małą skalę.
Ale dlaczego niby tylko to nie prowadzi do monopoli? Jak dla mnie
@Jarkendarion: Ehm już z samej definicji wikipedii się z nimi nie zgdzam :) W sensie ten podział na 4 strefy i odrzucenie białej. Moim zdaniem biała strefa powinna istnieć po to aby pobierać podatki(bardzo niskie które jak najmniej ograniczają rozwój) i bronić się przed agresją z zewnątrz.
Plus mój drugi problem jest taki, że te wszystkie odłamy libertarianizmu i spory między nimi nie mają sensu. Generalnie nie ma na Świecie, żadnego
To nie kapitalizm betonuje ale chciwe firmy które najpierw dorobiły się na wolnym rynku i potem chcą zachować status quo.


@kuna999: Tylko że to nieodzowna konsekwencja kapitalizmu. To nie problem krytyków kapitalizmu że ten dąży do samoobalenia. :) Mówić że kapitalizm nie odpowiada za działania firm które są nieodzownym skutkiem kapitalizmu to jak mówić że metanol nie jest trujący bo człowieka truje formaldeyhyd który nieuchronnie powstaje na skutek jego wprowadzenia do
@KaloszSzatana: To jest nieodzowna konsekwencja demokracji a nie kapitalizmu. Większość ludzi wybiera na podstawie emocji, a zazwyczaj największe cwaniaczki i #!$%@? mają "gadane". Potem te średnio inteligentne ale chciwe cwaniaczki sprzedają się firmą które urosły na wolnym rynku i mamy problem z prawodastwem wspierającym monopole.

Ja jednak uważam chociaż nie mam co do tego 100% pewności, że odpowiednio zamontowane bezpieczniki w prawie + naprawde dobre sądownictwo potrafią ten problem rozwiązać.