Wpis z mikrobloga

  • 18
@Cephalopoda_Ammonoidea: Mogę powiedzieć tylko jedno każdy z tych „kominiarzy” powinien zostać zgłoszony do nadzoru budowlanego i pociągnięty do odpowiedzialności karnej plus zabranie uprawnień wykonywania zawodu.
Ja takiej patologii nie odwalam przy przeglądach rocznych budynków czy inwentaryzacjach przewodów kominowych.
  • Odpowiedz
  • 3
@glassmice: Tak raz do roku powinno się mieć według prawa budowlanego przegląd przewodów kominowych. W przypadku np. pożaru komina jest to sprawdzane przez strażaków i oczywiście bez tego ubezpieczyciel nie wypłaci pieniędzy
  • Odpowiedz
  • 0
@Cephalopoda_Ammonoidea: Zewnętrzna wentylacja, czy dziura przez ścianę zewnętrzna budynku i kawałek rury pcv ? Bo jak to drugie to z fizyka nie wygrasz i krótkie odcinki nie maja jak wymuszać ciągu aby wyciągać powietrze
  • Odpowiedz
@YodaFCP Panie kominiarz, pytanie mam. Czy w kuchni zamiast komina można zrobić przy suficie dziurę w elewacji + wiatrak łazienkowy? W kuchni oczywiście kuchenka gazowa i okap na filtr węglowy. Kominiarz podpisze przegląd na takie coś?
  • Odpowiedz
  • 4
@glassmice: Rozumiem to doskonale bo większość nie powinna mieć prawa do wykonywania zawodu... Gdybyś wiedział ile razy poprawiamy po takich „kominiarzach” robotę to masakra
  • Odpowiedz
@YodaFCP gaz z sieci, wyciąg mechaniczny na prąd włączony na stałe. W łazience i kotłowni wentylacja grawitacyjna. Ewentualnie jakiś inny pomysł żeby nie budować komina?
  • Odpowiedz