Wpis z mikrobloga

via Baryłka krwi
  • 39
324650 - 1000 = 323650
Data donacji - 26.02.2021
Rodzaj donacji - płytki krwi duże z osoczem
Miejsce donacji - RCKiK Katowice
Grupa krwi - B Rh+
Prywatny licznik - 20450 ml
Przyznane odznaczenia - ZHDK III, ZHDK II, ZHDK I

#barylkakrwi #krwiodawstwo

Wpis został dodany za pomocą tego skryptu.
Regulamin | Wzór wpisu | Strona akcji
Pobierz Arean9 - 324650 - 1000 = 323650
Data donacji - 26.02.2021
Rodzaj donacji - płytki krw...
źródło: comment_1614345548NzNivfIF8duJnxOLvQFM7h.jpg
  • 19
@non-serviam: od jednego i od drugiego + od tego ile płytek we krwi ma dawca.
Niektóre centra pobierają tylko płytki (liczone jako 500 ml KP) i tylko "pojedyncze" donacje, inne zawsze płytki z osoczem. Np. w Gdańsku do niedawna nie można było oddać dużych płytek, ale to się zmieniło (chyba ktoś wyregulował separatory, bo sprzęt wygląda na ten sam). Jednak jak ktoś ma mało płytek we krwi to podwójnej donacji nie
@wuochu: to z ilością pobranych płytek ma sens.
Ciekawi mnie to dodatkowe osocze. Chyba od sprzętu dużo zależy, bo oddwałem kilka razy płytki i brali tylko płytki, a pojechałem do głównego RCK i wzieli płytki i osocze od razu.
No nic, dobrze wiedziesz. Szkoda, że wcześniej nie miałem świadomości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Arean9: mówisz, że płytki jesteś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie #!$%@? cię to oddawanie płytek?
Bo ja kila razy byłem i to czekanie na swoją kolej, a później godzina na maszynie...
Gdzie laska przedemną wchodzi do lekarza, ja czekam 1h na maszynę, a ona wyszła z krwi jak ja zacząłem czekać na maszynę xD ponad 2h w plecy
@non-serviam no teraz w piątek byłem o 9 i o 10 już na maszynie siedziałem, trafiłem na szybką to 40min i już po byłem. Odpoczynek 10min później barszczyk z automatu na drogę i o 11 do domu. Mówisz że 2h w plecy ja mam samej jazdy w jedną stronę godzinę xD jedynie co mnie #!$%@?ło to ostatni rok bo co przyszedłem to jakieś zmiany durne przez pandemię. Ogólnie szybciej i łatwiej by
@Arean9: aaa piątek to teraz wiesz lamerski jest, dla tych co nie biorą zwolnienia z pracy ( )
Idź w czwartek, wtedy odbębnisz swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ja mam samej jazdy w jedną stronę godzinę xD

No wiesz, ja w stacji krwiodastwa też nie mieszkam ( ͡° ͜ʖ ͡°) z pół godziny w jedną stronę ale tu
@non-serviam w czwartek jest 300osob w RCKiK xD o 18 robią ostatnie donacje xD sorry ale nie mam zamiaru aż tak tracić dnia. Właśnie w czwartek jechałem teraz do klienta drogą obok terenowej stacji gdzie oddawałem KP, jako że ruch tam jest zawsze powolny albo korkowy spojrzałem w stronę stacji i.... #!$%@? xD naliczyłem się ponad 40 osób! O 8 rano najlepsze to, że kolejka dalej się ciągła w stronę bloków i
@non-serviam co do dwóch dni wolnego, pracodawca sam mi zaproponował (a raczej nakazał) chodzić w piątki oddawać. Ale! Daje mi poniedziałek wolny xD w wtorki-czwartki mamy najwięcej robót a piątki i poniedziałki luźniejsze więc nawet jestem wygrany z tą jego propozycją.
@Arean9: #!$%@? akcja z tą kolejką xD
A co do układem z szefem to powinieneś taką sytuację tagować jako wygryw xD
Co miesiąc tak oddajesz i bierzesz wolne czy, aż tak nie naciągasz budżetu firmy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@non-serviam w tamtym roku byłem 9 razy, raz nie poszedłem bo zmieniałem robotę, raz bo byłem chory, a między świętami mi się nie chciało że względu na pogodę xD. W tym roku mam zamiar być min 11 razy bo nie wiem czy w grudniu mi się będzie chciało :d
Budżet firmy... Ogólnie to pracuje w takim czymś, że była pierwsza firma a później kilka powstało do niej ten sam właściciel budynek itp
@non-serviam roboty przez pandemię mamy w ciul i jeszcze trochę. Specyficzna branża, mało takich firm, tak naprawdę jesteśmy chyba jedyną która pracuje w całym spektrum.
@Arean9: to jak firma się bogaci to wtedy szef jeszcze gorszy janusz ( ͡º ͜ʖ͡º)
U mnie stękali jak po oddaniu płytek po czterech tygodniach chciałem znów "ale przecież pan dopiero był" xD
No i trochę faktycznie to lekkie naciągactwo, dodatkowe 12 dni "urlopu" ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°