Wpis z mikrobloga

Bry, Mirki, Mirabelki
Razem ze znajomym chcemy zrobić na YT kanał popularnonaukowy. Sam interesuję się retoryką i stylistyką tekstu, on kompozycją muzyki i filmografią – no to dawaj, lecim. Tylko problem w tym, że pierwotnie sam miałem robić research, ale wyszło na to, że bycie two-men-army tak sobie działa w obliczu woli komponowania własnej muzyki, składania video, pisania scenariuszy, tworzenia scenariuszy i jeszcze realizacji dźwięku jako wisienki na torcie. Żeby móc działać wydajnie i puszczać materiały regularnie, a nie w cyklach zmartwychwstań, szukamy trzeciej osoby do towarzystwa - takiej, która lubi siedzieć w źródłach i chciałaby taki kanał współtworzyć. Jestem anglistą, jakoś na etapie studiów skusiło mnie językoznawstwo historyczne języka angielskiego, a zwłaszcza etymologia. Oglądając kolejny z rzędu mało porywający kanał o tejże stwierdziłem, że, kurcze, można to przedstawiać trochę ciekawiej, niż niemalże czytać słownik. Zwłaszcza, że słowo przecież stanowi odbicie kultury – co można wykorzystać łącząc tematykę z kulturoznawstwem historycznym. Nie chcę przedstawiać w tym poście jakichś konkretnych pomysłów, bo skończyło się na niezłej paście, więc jeśli czyta to ktoś, kto dobrze się czuje w tych klimatach i chciałby coś z nami pokombinować, zapraszam do kontaktu, dogadamy resztę ;)
#youtube #angielski #angielskizwykopem #gruparatowaniapoziomu
  • 2
@Gromko: jeśli szukacie kogoś kto ogarnie montaż chętnie podejmę się tego charytatywnie.
Mogę poszukać muzyki a jako że mieszkam w LakeDostrict w UK może mógłbym coś podrzucić z ciekawostek (ale tu by bardziej chodziło o historie okolicy)
Jak coś to pisz(cie) na priv