Wpis z mikrobloga

Łobcy Przymierze (2017)

Cofnięcie się w czasie. Mam 5-6 lat, reklama podczas oglądania jakiejś bajki - telewizornia reklamuje nieznany mi film "Obcy ósmy pasażer Nostromo", moja matula wielka fanka filmów z Xenami na tę zapowiedź stwierdziła że pora opuścić bezpieczny #!$%@?łek i rozpocząć poważną filmową edukację. Tamtego wieczoru nauczyłem się że istnieje inny kosmos niż ten ze Star Wars. Kosmos niegościnny, groźny i obcy.
Do łóżka poszedłem przerażony ale i oczarowany. Traf chciał że ta sama stacja tydzień po tygodniu puszczała kontynuacje no i wsiąkłem. Komiksy jakieś gazetki skądś dorwałem nawet do nowelizację "Pasażera". Rok lub dwa po tym z wypożyczalni przyszła na Vhs świeża czwórka ze sklonowaną Ripley - 4 pierwsze filmy to kult absolutny nawet jeśli ostatnia trochę odstaje.
Potem bywało różnie: padaczkowe obie części AvP i niewiele lepszy Prometeusz, w końcu 2017 i bang Ridley Scott robi sequel Promka. Recenzje nie zachęcają więc olewam kino tyle że kina nie olewa moja wyżej wspomniana matula. Wraca i słyszę składającą się z 3 słów recenzję: "Nie oglądaj tego". Słowa dotrzymałem.
Do wczoraj.
Xenomorph - jedna z najstraszniejszych filmowych bestii, istota doskonała jak mówił Ash został stworzony przez androida z fletem. Nuff said.
Specjalne wyróżnienie dla kapitana załogi debili, który na polecenie psychoandroida wesoło pakuje łeb to podejrzanego jaja. Jedynym zabezpieczeniem są zapewnienia psychoandroida że "będzie spoko".

2/10 - bo zdjęcia Wolskiego były ok, chociaż i tak słabe w porównaniu z Prometeuszem.
Ridley coś ty ćpał gdy robiłeś ten film?

#kino #film #alien

Blow, just like this movie
pieczynski95 - Łobcy Przymierze (2017)

Cofnięcie się w czasie. Mam 5-6 lat, reklam...

źródło: comment_1614518321M79yZLQPXZEbIip7Mmvx1U.jpg

Pobierz
  • 1