Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Wdrażam się w #strava.
Jeździłem dzisiaj #szosa i korzystałem przy tym z aplikacji #mifit. Po całej trasie trening przesłałem do #strava i jak wejdę w analizę to widzę zakładkę Cadence jak poniżej na zdjęciu.
Mirki, jak #strava wylicza kadencję skoro ja nie mam żadnego miernika. Rozumiem tętno, na podstawie #miband, ale kadencja?

#rower
Kapitan_Ameryka - Wdrażam się w #strava.
Jeździłem dzisiaj #szosa i korzystałem przy ...

źródło: comment_1614525905r7iTyycpuxTB8knPnPo4tA.jpg

Pobierz
  • 13
@krzysiekka90: choćby na podstawie zmian w prędkości w odniesieniu do zmiany nachylenia. Jeżeli będą szarpane to znaczy że nie kręcisz jednostajnie czyli kadencja spada i adekwatnie w drugą stronę. Rejestrując przejazd licznikiem a nie telefonem, starava również wyliczy ci kadencję a przecież żyroskop tutaj nic nie wniesie, nawet gdyby w nim był. Tak jak napisałem te wyliczenia są czysto teoretyczne i są obarczone dużym błędem więc nie ma sensu brać ich
@nadsztygar: Ależ ma bardzo wiele jeżeli dysponujesz krzywą jej dynamiki. Kręcąc dobrą kadencję prędkość spada jednostajnie zgodnie z jakąś krzywą w zależności od zmian nachylenia. Jak będziesz szarpać to ta krzywa zmian przestaje być prosta. Z resztą kolego jeżeli uważasz że kadencja nie jest powiązana z prędkością to znaczy że nie wiesz jak powinna wyglądać i jak wiele można zyskać odpowiednią ;)

@motoinzyniere: możliwe też że jak mówisz, mi band
@nadsztygar: Kolego, z 10 razy w tym temacie już podkreślali wszyscy że to co strava pokazuje nijak się ma do rzeczywistości, właśnie dlatego że jest to oparte na ogólnych algorytmach w przypadku braku sensora. Nie wiem więc w czym leży twój problem i czemu mnie nim obarczasz. Ja tylko przedstawiam co taki algorytm może uwzględniać ;)