Wpis z mikrobloga

Mirki, muszę podjąć decyzję co do sposobu ogrzewania domu. Ogrzewanie gazowe z sieci.

Na parterze wiem że będzie wszędzie podłogówka, poza garażem, który nie będzie ogrzewany.
Natomiast zastanawiam się czy na poddaszu użytkowym też nie robić podłogówki wszędzie i zrezygnować totalnie z kaloryferów.

Docelowo 2 pokoje dzieci + sypialnia miały mieć kaloryfery, a podłogówka w 2 łazienkach. Ale nie wiem właśnie czy nie przejść na podłogówkę na całości.

#budujzwykopem
  • 36
@apaczacz: Wrzuć do garażu chociażby zwykły grzejnik. Podłogówka to świetna sprawa, ogrzewamy tak większość domu, pamiętaj tylko, że jeżeli zechcesz parkiety, to są nieco drogie dla podłogówki
@Kuprix: Garaż ma 44 metry, dwustanowiskowy. Wystarczy że zimą otworzę na chwilę drzwi żeby wyjechać i całe wypracowane przez grzejnik ciepło pójdzie sobie. A mi wystarczy żeby nie było ujemnych temperatur w garażu.
@apaczacz: nie mieszaj, nie ma to sensu. Zresztą na górze i tak pewnie w łazience zrobisz podłogówkę, więc będziesz miał na dole jeden obwód, a na górze dwa. Nie kalkuluje się to.
Ja mam grzejniki i podłogówkę na powrocie, odradzam za każdym razem jak ten temat się pojawia.
Teraz masz gaz, za 10 lat będziesz chciał zmienić na PC i będziesz musiał kupić mocniejszą albo wymienić grzejniki na większe.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@apaczacz: poza tym mi hydraulik też zaleca podłogowe w garażu, ale jaki to ma.sens, jak otwarcie bramy spowoduje wymianie całego ciepła z garażu, bezsens totalny, więc nie robię
nie robię też izolacji styropianem na podłodze.


@apaczacz: Ty tak na poważnie czy trolujesz?

poza tym mi hydraulik też zaleca podłogowe w garażu, ale jaki to ma.sens, jak otwarcie bramy spowoduje wymianie całego ciepła z garażu, bezsens totalny, więc nie robię


@asasello: xD

weźcie się na piwo umówcie, bo widzę ten sam tok myślenia.

Nagrzewnica elektryczna to dodatkowe koszty na zakup plus przechowywanie itp.
Garaż ogrzewany ma swoje zalety, koszt