Wpis z mikrobloga

Po zagotowaniu wody ostatnio tworzy mi się taki bialy osad i białe babelki, woda tez jest biało mętna. Wcześniej miałam podpięty uzdatniacz wody, ale na ta chwile jest wyłączony. Pytanie czy to jest kamień ta biała woda czy np sol się przedostaje z uzdatniacza do wody. Miał ktoś podobny problem? Dodam ze woda mocno wysusza skore, mam zaczerwienie na rękach po kąpieli i całe oczy czerwone

#uzdatnianie #wodociagi #hydraulika #woda #pytaniedoeksperta #usterka może z tagu #remontujzwykopem i #remont tez ktoś będzie wiedział
jabadabadupka - Po zagotowaniu wody ostatnio tworzy mi się taki bialy osad i białe ba...

źródło: comment_1614609021C66kIkgWzYNPOD3oWmW7jJ.jpg

Pobierz
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: a w jaki sposób uzdatniacz jest odłączony? Jeśli przeciągnięte jest złożę to wypłukujesz z niego jonit i stąd te męty.

Wiekszosc uzdatniaczy ma wbudowane bypassy żeby odciąć stację jak jest nieużywana. Nie powinno się pobierać wody powyżej zdolności złoża bo będzie po krótkim czasie do wyrzucenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: No to jak baypass jest ok to to co jest w czajniku to po prostu kamień.

To że woda twarda wysusza skórę to norma. Dziwi mnie to że drażni Ci oczy. Woda jest z sieci wodociągowej miejskiej czy z jakiegoś własnego ujęcia?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jabadabadupka: nie bardzo jest się do czego przyczepić. Twardość masz na poziomie 310 CaCO2/l i tyle, reszta pierwiastków jest w normie więc nic tu nie widzę. Spróbuj przemywać oczy woda mineralna przez kilka dni. Może masz uczelenie na coś innego?
@gdziesiu: @rajman:

Sprawa się wyjaśniła a wiec już mówię.
To widoczne na zdjęciu to są zwykle minerały (wapń?) Z wody wodociągowej. Po uruchomieniu poprawnie uzdatniacza cały osad zniknął. Wcześniej uzdatniacz był w jakiś sposób zle podłączony dlatego nie działał w stu procentach poprawnie i dlatego go odlaczylismy swego czasu.