Wpis z mikrobloga

@Bubo_bubo: to jest jeszcze inna sprawa ale warto się zastanowić dlaczego te rzeczy maja miejsce (gigantyczne pensje, buyback'i i ryzykowne decyzje)...nawet konserwatywny W. Buffett sam ostatnio ogłosił że będzie skupował własne akcje biorąc pod uwagę stopy procentowe, niektóry to robią bardziej agresywnie inni mniej ale to otoczenie rynku jest przyczyną.
  • Odpowiedz
@Vuko__Drakkainen: w zasadzie może, ponieważ zwykle jest tylu akcjonariuszy, że nie mają oni żadnego wpływu na firmę, są zbyt rozproszeni. W firmach takich jak Enron albo WorldCom właśnie tak było - firmy zbankrutowały, a prezesi dostawali premie wysokości 100 mln dolarów. Inna sprawa, że często nie jest to dla nich długoterminowo opłacalne, a czasem spółka nie ma takich pieniędzy, żeby warto było robić coś takiego.
  • Odpowiedz
@Leninzone: no tak, tylko to mowisz o skrajnych sytuacjach gdzie juz czasami wchodza federalni lub taki „CEO” jest udupiony.
Jaki jest natomiast problem w tym co zwolnil kilka K, uratowal firme i dostal 3,75mln?
  • Odpowiedz
no ale ktoś ich przecież zatrudnił na to stanowisko, dlaczego nie wziął sobie tych pieniędzy do kieszeni i nie zatrudnił kogoś za powiedzmy 10% ich wynagrodzenia, skoro firma działała by tak samo?


@Vuko__Drakkainen: to daj mi odpowiedź kto ich zatrudnił i jakie mają powiązania nawzajem. Wtedy możemy jakoś analizować, bo w ogóle nie stwierdziłem że za 10% wynagrodzenia firma działałaby tak samo. To są już urojenia.

Pytam, czy to bajonska suma
  • Odpowiedz
czekaj, czy ja dobrze rozumiem? Że ktoś tu chce znowu zarządzać nie swoimi pieniędzmi? dajmy +/- (tysiące) min 2 imo do 4 "Średnia pensja w USA w przeliczeniu na 1 osobę to ok. $5,000 brutto miesięcznie. Po opodatkowaniu, kiedy odliczymy 25-30%, to rodzina, w której pracują 2 osoby, otrzyma w zaokrągleniu ok. $6,500 miesięcznie" czyli CEO płaci 5000$ miesięcznie dajmy na to zwalnia 2000 pracowników 5000 x 2000 = 10mln dolarów miesięcznie
  • Odpowiedz
@Bubo_bubo: Tak, przygotowac sie na globalna pandemie :D

Nie shit happens bo kapitan wyprowadzil ze sztormu statek wiec dostal kase. Statek mogl zatonac i #!$%@? by bylo i z pracownikami i cala firma.

4kk jak dla CEO takiej firmy to imho i tak MAO
  • Odpowiedz
to daj mi odpowiedź kto ich zatrudnił i jakie mają powiązania nawzajem. Wtedy możemy jakoś analizować, bo w ogóle nie stwierdziłem że za 10% wynagrodzenia firma działałaby tak samo. To są już urojenia.


@Bubo_bubo: "the voting power of AMC shares is structured in such a way that Wanda Group still controls the majority of AMC's board of directors."

https://en.wikipedia.org/wiki/AMC_Theatres

Słucham więc, ile powinien zarabiać, skoro 3 kk to bajońska suma a
  • Odpowiedz
@loczyn: nie będę dalej dyskutować w tej sprawie, bo brakuje mi wiedzy merytorycznej odnośnie tej spółki, ale dobrym przykładem często mylnego spojrzenia na prezesów i ich faktyczny wkład w działalność organizacji są prezydenci miast polskich podczas ostatniego dwudziestolecia. Było mega dużo kasy i miasta niesamowicie się rozrosły i prowadziły ogromne inwestycje, jednakże w sumie obojętne byłoby kto w tym czasie nimi zarządzał, a jednak zasługi idą na konto tych prezydentów.

I
  • Odpowiedz
@loczyn: w kontekście tego, ile kasy dostali to w zasadzie nie ma problemu, nie są to jakieś ogromne pieniądze. Może trochę niesmaczne, kiedy firmie jest tak ciężko, ale skoro Chińczycy tak zadecydowali to ich sprawa.
@Vuko__Drakkainen: dobrze, że wkleiłeś ten link. W takim razie widać Chińczycy wiedzą co robią i przy kwotach, jakie firma dostała ta premia to nie jest nic szczególnego
  • Odpowiedz