Wpis z mikrobloga

Szykuje się trzecia gra w klimacie baldura w tym roku! Gra nazywa się Solasta - jest już early access.
Graficznie wygląda trochę jak lepsza wersja Spellforca 3. Grę robi małe studio za małe pieniądze ale gra wydaje się być solidna.
Taktyczna, turowa gra RPG oparta na zasadach 5. edycji Dungeons & Dragons. Kostki latają jak szalone.

Trzy gry w klimacie baldura w jeden rok, nareszcie doczekaliśmy dobrych czasów ()

#crpg #rpg #pathfinder #gry #dnd #dungeonsanddragons #baldursgate
hansschrodinger - Szykuje się trzecia gra w klimacie baldura w tym roku! Gra nazywa s...
  • 17
@hansschrodinger: Wątpie, że BG3 wyjdzie w tym roku. Samo wyjście wczesnego dostępu o ile pamięć mnie nie myli miało półroczną obsuwę. Też gra jest robiona z dużym rozmachem. Nawet rozmowy z trupami mają cutscenki, poza tym sam sam wczesny dostęp jest rozbudowany jeżeli chodzi o ewentualne sposoby poprowadzenia zadań, relacji itp. Lariani strasznie starają się dopieścić to, żeby było widać efekty podejmowanych decyzji. Czasami wprowadzają nawet nowe unikalne postacie, gdy jakaś
@hansschrodinger: Ja mam w samym EA ponad 200 godzin xD Dla mnie warto czekać. Ten wczesny dostęp jest tak dopieszczony, że obawiam się, że to jakaś zagrywka marketingowa i późniejsze rozdziały nie będą na tak wysokim poziomie. Czas pokaże.
@hansschrodinger: Przetestowałem prawie wszystkie klasy, większość ras, większość możliwości poprowadzenia fabuły, większość możliwość wykonania zadań, lizałem ściany, czytałem większość opisów, książek itp. itd. Generalnie gra mi się zajebiście. Teraz znów przechodzę od nowa, bo druida wprowadzili xD
@hansschrodinger: Fan serii ze mnie średni. W BG1 grało mi się bardzo przyjemnie, BG2 mnie zamęczyło i po 20h mam dosyć. Po prostu jestem fanem walki turowej. Gdybym miał oceniać teraz to dałbym jej 9/10. Nie wiem, czy spędziłem tyle czasu w jakiejkolwiek grze. Jakby ktoś miał się sugerować tą opinią, to nie powinien.
Gra z poprzednimi częściami nie ma wiele wspólnego, co dla mnie nie jest wielkim minusem, ale dla
@Pasciba:

W BG1 grało mi się bardzo przyjemnie, BG2 mnie zamęczyło i po 20h mam dosyć.


Ja nawet w bg1 nie grałem, tylko w gb2 ;)

Gdybym miał oceniać teraz to dałbym jej 9/10.


Wysokie noty, aż chyba obejrzę gamepley do końca.

Jeżeli ktoś dobrze bawił się w DOSach, to będzie dobrze bawił się w BG3. To, że gra to DOS3 dla mnie nie jest prawdą. Poza systemem walki i UI
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hansschrodinger: Haha, miałem podobnie na początku w DOS2, ale jak zrobiłem drużynę pod obrażenia fizyczne to szło spoko. Ten motyw z pancerzem był trochę z czapy wyjęty, ale szło się przyzwyczaić. Też nie dziwię się, że 2 ledwo przeszedłeś, bo nie ma co ukrywać, twierdza Arx była po prostu #!$%@? xD Najgorsza część tej gry. Walka w BG3 jest co najmniej o kilka klas wyżej.