Wpis z mikrobloga

@adrianpiotr: twój link to jest w ogóle nieporozumienie. Ja tam widzę żyjące miasto, przyziemie tętniące życiem. Auta zaparkowane wzdłuż jezdni, nie na chodniku. Nie ma też miejskiej autostrady, nie ma zaburzonych proporcji. Założenia są okej, może brakuje zieleni, ale widać że cała ulica jest do remontu, więc to pewnie bajka niedalekiej przyszłości. Budynki trzymają linie zabudowy, elewację też są okej xD

W RP działają mafie deweloperskie, często te same grupy i
@adrianpiotr: każdy musi wierzyć w jakąś bajkę.
Ty najwidoczniej jesteś jednym z tych którzy myślą że np. mafia pruszkowska została rozpracowana przez CBŚ, masa wszystkich sprzedał. Zamknęli odpowiedzialnych, pieniążki przepadły na prawników i tyle.

Europa jako twór ma szerszy problem ponieważ centrum świata dziś znajduje się w Azji a najbardziej liczącym graczem świata zachodu jest państwo znajdujące się na kontynencie amerykańskim.

W każdym razie clou sprawy jest architektura i tu polska
wyjedz gdzieś ze swojej wsi to zmienisz zdanie i dowiesz się ze świat nie wygląda jak na filmach a w Polsce jest naprawde schludnie w porównaniu do takich niemiec czy Francji


@adrianpiotr: Byłem prawie wszędzie oprócz skandynawii i wschodu. Takiego #!$%@? jak u nas nie widziałem nigdzie.
@adrianpiotr: Polskie miasta są za bardzo samochodo-centryczne. Komunikacja zbiorowa na dobrym poziomie czy bezkolizyjne ścieżki rowerowe to abstrakcja, której długo jeszcze nie będziemy mieć na zachodnim poziomie.

No i tych reklam nasrane tyle że się odechciewa na te miasta patrzeć. Ostatnia kampania pro life pokazała jak dużo tych reklam naprawdę jest, jak w niektórych miejscach stały 3-4 duże billboardy z tą samą grafiką. Jak reklamy są różnorodne to się na to
wyjedz gdzieś ze swojej wsi to zmienisz zdanie i dowiesz się ze świat nie wygląda jak na filmach a w Polsce jest naprawde schludnie w porównaniu do takich niemiec czy Francji


@adrianpiotr: Aaa, nieprawda, byłeś kiedyś w Niemczech?
@adrianpiotr: typie, podejrzewam, że byłam w większej ilości europejskich miast niż ty. Warszawa czy Gdańsk nawet nie ma podjazdu do Lipska/Drezna a tym bardziej Berlina.
Polska to jeden chaos przestrzenny. Tu nie chodzi o śmieci, tylko o ten beznadziejny chaos. Wszędzie nawalone reklam, nastawione jakiś beznadziejnych z dupy słupków, a obok rozjechany przez auta trawnik.
Gorzej jest chyba tylko na Serbii i Ukrainie. Na szczęście w Albanii jeszcze nie byłam
Podoba mi się to jak w ciągu 6 godzin pojawiły się (conajmniej) dwa tego typu memy ale i tak jeden dostak więcej plusów ( ͡° ͜ʖ ͡°)