Wpis z mikrobloga

Mirko właśnie po raz kolejny lecimy na tereny żuławskie aby zlokalizować ubytki prądu. Wioska na którą jedziemy składa się z 34 rodzin z głównie lokali gminnych, gdzie mieszkańcy utrzymują się z MOPS oraz 500+. Ludzie z energa jadą ze mną się chyba doszkolić, ponieważ ewidentnie ktoś kradnie ale nie mogą znaleźć kto.
Rozmowa przebiegła lepiej jak ostatnio, kierownik sam wyszedł na dzień dobry "Panie Tomaszu, 5000zł jak ostatnio za 3 godziny pracy Panu odpowiada?" Pokręciłem trochę nosem ale ostatecznie sie zgodziłem. Zaraz będzie asysta straży miejskiej czy tam gminnej bo policji z bronią ciężko zaufać, wole nie ryzykować przypadkowego postrzału w nogę.

Niebawem jak znajdę kto kradł to opiszę sytuację tak jak we wcześniejszym poście tego typu.

#elektryka #zlodzieje #pracbaza
Zarzutkkake - Mirko właśnie po raz kolejny lecimy na tereny żuławskie aby zlokalizowa...

źródło: comment_1614762407dStAHg7KZKnla1TWIm3UH2.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Sorry ale złodziejami to jesteście wy z taryfami strefowymi i gównianymi licznikami które jak są na zewnątrz potrafią się późnić o 50 minut rocznie (co ciekawostka ma dla ludzi spore znaczenie)
A na komentowanie planów tego żeby rozliczony prąd oddany do sieci z instalacji PV "tracił ważność" po 3 miesiącach to szkoda strzępić ryja.

Więc przyganiał kocioł garnkowi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@CapaciousCore: W twoim interesie jest dbanie o twój licznik. Na e na darmo ludzie sobie zamykają liczniki na klatkach na własne kłódki patentowe. Przyznam że nie słyszałem o przypadku oskarżenia sąsiada ze komuś magnes podłożył. Natomiast na codziennie en spotykam się że stwierdzeniem że "a to sąsiad pewnie /zawatował/ bezpiecznik"
  • Odpowiedz
  • 23
@szwelx będę myślał o tagu.
@Sebastian_II_Mordeczka ja nie pracuje w enerdze. Jestem na własnej dg.
@Kamikadze_z_chin @TomCraft bardziej w kierunku nowego stawu
@whitef84 mam trochę robót tego typu ale kwiatki są najlepsze.
@ziele1985 coś w tym jest ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Khozana pomyślę nad tym aby go zrobić.
@Funky__Koval tak, wiem że piec tysięcy to mało ale sie bierze co jest.
@rafal-heros jak kradniesz prąd to nie chwalisz
  • Odpowiedz
@strazak_piroman:

To powiedz mi jak taki namierzenie wygląda

Od razu napiszę że się na tym nie znam. Teścio mieszkał na wsi, tylko takiej z polami, czyli gospodarstwo, pole, gospodarstwo, pole, gospodarstwo, pole. I niedaleko jego gospodarstwa przy drodze stoi słup niskiego napięcia. Jak kiedyś prądu nie było to elektrycy przy tym słupie coś grzebali. Zakładam że wpadł przez przypadek. Pewnie z elektrowni coś robili i go przyuważyli albo sąsiad jakiś #!$%@?ł.
  • Odpowiedz
@Wiskoler_double: No tak to jasne, że w moim interesie leży tylko myk polega na tym, że nie da się go pilnować 24/7 chyba, że CTTV wstawisz na klatkę. Większość kłódek patentowych to śmiech na sali szczerze mówiąc. Po za tym aby zawiesić taką kłódeczkę muszą być elementy wystające. Standardowo są zamki na trójkąt/płaski. A ja znam taki przypadek z patologicznej dzielnicy w moim mieście gdzie finałem sprawy było wstawienie licznika przedpłatowego,
  • Odpowiedz