Wpis z mikrobloga

Wykopki-hakery! Próbuję podłączyć router do sieci uczelnianej. Mamy tylko jedno gniazdko w labie, do którego podłączony jest labowy komp. Ja potrzebuje swój prywatny bezprzewodowo połączyć. Po klonowaniu maca do routera mam net po wifi, ale nie mogę się z żadnego kompa łączyć z siecią uniwersytecką. Chyba chodzi o adresy IP. Co zrobić, żeby to działo?

IPCONFIG: http://oi50.tinypic.com/6hnhx5.jpg

Będę wrzucał co godzinę, aż ktoś mi nie pomoże! :)
  • 9
  • Odpowiedz
@Hand_Solo: Możliwe że administrator zmniejszył TTL(time to live) do 1 i w momencie przechodzenia pakietów przez router one "umieraja". Musisz ustawić router tak aby niue zmniejszał TTL
  • Odpowiedz
@Rad-X: Jesteś jedyną osobą zaintersowaną i do tego mądrze mówisz.. Spójrz proszę, jakbym problem opisał tak: próbuję podłączyć w labie router do labowego kompa (XP). Wifik działa na wszystkim i net po kablu też.. PROBLEM: nie można połączyc się po LANie z labowego kompa do kompa zakładowego po podłączeniu routera. Foldery widać, ale nie mam dostępu (pytaj administratora). Bez niego śmiga, więc to wina tepelinka.

Stąd moje domniemanie, że chodzi o
  • Odpowiedz
@Hand_Solo: nie nadążam. Jak wygląda połączenie LAN -> router -> labKomp (jest dostęp do internetu z labKomp?) , czy LAN -> labKomp -> router ("róbuję podłączyć w labie router do labowego kompa (XP)."
  • Odpowiedz
  • 0
Sytuacja jest taka: jedno gniazdo sieci do którego podłączony jest labowy komp. Wszystko działa. Wpinam pomiędzy router i nie ma połączenia po lanie i sieci uniwersyteckiej, ale net jest. Eh, mieszam. Sam już się gubię, tyle kombinowałem :/
  • Odpowiedz