Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@polaczyna: 20 lat temu mi to nauczycielka na godzinie wychowawczej powiedziała dodając że jestem niewychowany. I miała rację stara suka, mam nadzieję że o tym pamiętała jak syna 3x do ośrodka na odwyk woziła a i tak poszedł za grabarza robić bo mu z czaszkami dobrze było. Albo jak lufki do opalania dla zmarłych pod grobami dzban zostawiał. #!$%@?.
@Flypho ale wiesz, że słowo nigger oznacza dosłownie "czarny" I kiedyś było to słowo neutralne? Wywodzi się to jeszcze z łaciny. Słowa z czasem nabierają pejoratywne znaczenie. Kiedyś "debil" też było słowem neutralnym. Dlatego też niektórych może już obrażać słowo "murzyn". A to, że skrajną lewicę obraża dosłownie wszystko to już temat na inną dyskusję
@polaczyna: wiesz no takie spinanie się o słówka daje pewnie wrażenie wyższości, bo jaka to ona empatyczna i wrażliwa na cierpienie. Jednak nie mogę się wciąż pozbyć myśli, że słowa murzyn często używa się w negatywnych kontekstach głównie np. sto lat za murzynami czy tam inne murzynki bambo. Dlatego jakbym sam miał czarnego ziomka w pracy czy coś, to bym raczej nie zaczynał od mówienia na niego murzyn xd