Wpis z mikrobloga

Jakiś mądry mirek potrzebny najlepiej #neurologia lub inna #medycyna a rozchodzi się o MR głowy, w opisie badania jest że wszystk ok itd, natomiast zastanawiają/martwią mnie 2 rzeczy, dlaczego na płytce z obrazami MR jest jedno z jakimiś liniami i wykrzyknikiem? i dwa, takich białych punktów jak na tym zdjęciu, na innych jest duzo więcej - co to za cholerstwo, że tam się osadził kontrast? Z góry dziękuję za odpowiedź, bo nie mogę sobie obecnie pozwolić na kolejne 150zł za 5min u neurologa, który tez mi nie odpowiedział na to pytanie, zwłaszcza że sam MR kosztował mnie 650 i moje finanse aktualnie klepią jak najman.
Pobierz
źródło: comment_1615186409zpgpIdfMUyt77sUxSk1vik.jpg
  • 58
@DetonatorGufna: mały protip - bierzesz płytkę i idziesz do 2,3 lekarzy neurologów + 1 rodzinny. Nie bierzesz opisu bo "zgubiłeś" ;) Kiedyś miałem podobny problem z TK zatok, 2 lekarzy patrzyło na opis i był gicik, zaś 3,4 patrzyli tylko na zdjęcia - po czym wypisali operację. Pamiętliwe było stwierdzenie lekarza - "opisy zdjęć to sama mogę robić, poka mnie pan te zdjęcia, sama zinterpretuje". Identiko miałem z usg tarczycy, chociaż
Nagłe tracenie wzroku po bokach, tak z dupy, i tak samo z dupy zaczynam wiedzieć normalnie + kilkudniowe bóle głowy + wieczne bycie zmęczonym


@DetonatorGufna: wątroba. Prawdopodobnie masz ciągle napięte mięśnie akomodacyjne oka. Zrób kilkudniowy detoks od kofeiny, teiny, alkoholu, tłustego jedzenia, słodyczy i fast foodów. Sprawdź, czy po np. 5 dniach czujesz różnice. No i zbadaj próby wątrobowe: bilirubina, ALT, AST, cholesterol. Jak powiesz w centrum diagnostycznym co "próby wątrobowe",
@DetonatorGufna: I mądrze robi że chce się upewnić u innego lekarza, różne rzeczy już widziałam olewactwo lekarzy i zawsze warto się upewnić. Zdrówka Mirku, jak masz w rodzinie albo wśród znajomych sympatyczną pielęgniarkę to ją zagaj, zawsze mają jakieś znajomości i możliwe że np załatwi tak że w trakcie pracy prywatnie poprosi lekarza żeby rzucił okiem i będziesz wiedział czy gdzieś z tym dalej iść czy olać i jest git. Ja
Kilkanaście lat temu byłem u neurologa, zlecił rezonans na którym nic nie wyszło. Powiedział że to migrena i muszę nauczyć się z nią żyć.


@stanley___: Przejdź się jeszcze raz do lekarza, są obecnie sposoby, żeby przynajmniej zatrzymać albo złagodzić atak. Możesz zapytać o Sumatryptan, parę osób z migrenami z aurą mówiło mi, że stosowany doraźnie pomaga, ale jest tylko na receptę.
@uczalka Silne migreny z aurą miewam dosłownie kilka razy w roku. U neurologa ostatnio byłem 2 lata temu. Zbadał mnie i zapisał dwa leki na spróbowanie - tritico oraz jakiś na poszerzenie naczyń. Nie pomogło ale potem miałem kolejną wizytę u fizjo gdzie padła właśnie możliwa przyczyna - problemy psychiczne. Wydaje się bardzo prawdopodobna bo widzę jak stres mnie wyniszcza także fizycznie - wieczne spięte mięśnie szkieletowe, zaciśnięte zęby (śpię z szyną),
@stanley___: Przykro mi, kolego. :( Stres zdecydowanie może też wywoływać ataki migreny, więc mimo wszystko możesz zapytać o ten sumatryptan, tym bardziej, że działa na zasadzie uwalniania serotonin, a to i na sam stres powinno pomóc. W przypadkach, o których pisałam, ataki też zdarzają się od jednego do kilku razy w roku.
@uczalka Jestem kompletnie rozpieprzony psychicznie i nadaję się do gruntownego leczenia psychiatrycznego ale od lat nie mam na to odwagi... Póki co nie będę tykał tego problemu bo można z tym jako tako żyć a mam jeszcze wiele innych spraw do ogarnięcia.
Bardzo dziękuję za Twoją chęć pomocy :)
- pierwsze takie stracenie wzroku po bokach mialo miejsce 10lat temu i jest to dosyc rzadkie zjawisko, kilka razy do roku, ale potrafi trwać kilka h. Widocznosc mam wtedy taką jak byscie sobie przylozyli dlonie na skronie, po prostu widac tylko wąski przód.


@DetonatorGufna: Dalej sugeruje badanie w kierunku migren.

U mnie jest tak samo tylko trwa to 20-50 min po czym wzrok wysotrza sie, ale momentalnie zaczyna bolec glowa.
Aha
@DetonatorGufna taka widoczność ograniczona jakby ktoś dłonie przyłożył na skronie to u mnie przy migrenie występuje i potrafi sie utrzymywać miesiące. Takze no, możesz ten kierunek sprawdzić tak jak juz ci wyżej pisano
Powodzenia w szukaniu przyczyny i zdrowia ()
@DetonatorGufna: Rzeczywiście przypomina to migrenę z aurą - znam tylko z opowieści, ale polecam jak wyżej koledze zapytać lekarza o Sumatryptan do stosowania doraźnie w przypadku ataku. Do tego zwróć uwagę, czy coś z diety nie może Ci wywoływać tych migren - można na pewno sprawić, żeby pojawiały się rzadziej, jeśli uda Ci się zidentyfikować źródło. Lista potencjalnych winowajców jest długa, ale nie musisz na pewno rezygnować ze wszystkiego. Pierwsza z
@DetonatorGufna: a jeszcze jedna rzecz mi sie przypomniala. Jako ze ciezko wytlumaczyc komus kto nie mial takich zaburzen wzroku jak to odczuwam, to warto posluzyc sie obrazkiem. W artykule na wikipedii tutaj https://en.m.wikipedia.org/wiki/Migraine w sekcji "Signs and Symptoms" zjedz do podsekcji Aura phase. Tam masz obrazki, ktore wizualizuja takie zaburzenia wzroku, zobacz sobie czy to cos w ten desen. Mi te obrazki pomogly o tyle, ze moglem no powiedziec jak komus
- pierwsze takie stracenie wzroku po bokach mialo miejsce 10lat temu i jest to dosyc rzadkie zjawisko, kilka razy do roku, ale potrafi trwać kilka h. Widocznosc mam wtedy taką jak byscie sobie przylozyli dlonie na skronie, po prostu widac tylko wąski przód.


@DetonatorGufna: Tak jak wcześniej pisali, może to być migrenowe, ale zwróciłbym również uwagę na to, w jakich sytuacjach się to objawia. Możliwe, że to może być psychologiczne. Depresja/stres
@DetonatorGufna A poziom prolaktyny ci zbadali?
Bóle głowy, zanik ostrości widzenia, stany depresyjne, wzrost.masy ciala czy niskie libido.to wszystko może być związane z przysadką mozgową i wysokim poziomem prolaktyny. Na co było kierowanie na TK?