Wpis z mikrobloga

Dobra, dodaję jeszcze raz bo grafika się nie podgrała.( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mirki i Mirabelki, robiłem sobie ostatnio badania ogólne i mam bardzo niski poziom witaminy D3 (właściwie to niedobór). Podzielcie się swoimi doświadczeniami z suplementacją, dawkowaniem i sposobem, który pomógł Wam osiągnąć zalecane wartości.

Co najważniejsze, czy osiągnięcie wyższych wartości odbiło się pozytywnie na Waszym zdrowiu?

Wszystkie wyniki będę konsultował z lekarzem, więc nie będę zagłębiał się w pozostałe szczegóły ale zauważyłem, że "co kraj to obyczaj" i często zalecenia lekarzy w temacie D3 są śmieszne.( ͡° ʖ̯ ͡°)

edit. ogólnie wynik Witamina D3 metabolit 25(OH) wynosi 19,50 ng/ml

#zdrowie #medycyna #suplementy
jajecznicaZ5Jaj - Dobra, dodaję jeszcze raz bo grafika się nie podgrała.( ͡° ͜ʖ ͡°)
...

źródło: comment_1615366238J7tQLbXXnNS9lj3QkudJ9M.jpg

Pobierz
  • 12
@jajecznicaZ5Jaj: u mnie przy wartościach poniżej 10 ng/ml pomogła dopiero witamina D3 w formie płynnej, około 8000 jednostek dziennie (ustalone przez lekarza). I to też na styk, bo aktualnie wychodzą wyniki między 20 a 30 ng/ml. Przyznam szczerze, że nie przyniosło to jakiegoś wielkiego efektu jeśli chodzi o siły życiowe czy coś ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jajecznicaZ5Jaj: ja miałam wynik 29 a brałam już wtedy, ale niezbyt tego pilnowałam. lekarz zalecił suplementować przez trzy miesiące 2000, niedługo znowu badam. generalnie podejście lekarzy się zmienia, raczej każdy uważa że 500 jednostek dziennie nikomu nie wystarczy w tym kraju, a takie zalecenia są jeszcze na ulotkach.