Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 532
@EvineX: Zelandia to największa wyspa Danii, było nie spać na geografii to teraz byś spał spokojnie ;)
Staranie się nie myśleć o niczym to ekstremalnie trudna rzecz, kiedy próbujesz zasnąć. Ja gaszę wszelkie źródła światła jakie są w pokoju, zamykam oczy i staram się wodzić wzrokiem/gonić kolorowe plamy pod powiekami, czuję się wtedy jakbym leciał a te plamy mijał w locie i wtedy przestaję myśleć o niepotrzebnych sprawach, sen przychodzi szybko.
@Gouph Dokładnie. Teraz się tak zastanowiłem, że aby przerobić taki materiał to potrzeba około 2 lekcje po 45 minut na jeden kraj, czyli standardowy tygodniowy przydział na geografię. Daje 46 tygodni tylko na Europę, czyli półtora roku szkolnego. Idąc tokiem myślenia @Endrius trzeba byłoby poświęci jakieś 3-4 lata geografii w szkole żeby przerobić materiał całego świata.

No to chyba rzeczywiście przespałem geografię( ͡º ͜ʖ͡º)
@EvineX: eh problemy XX wieku, mamy XXI, zamiast sie meczyc sprawdź w telefonie i do spania: "Odkrywca Nowej Zelandii, żeglarz holenderski Abel Tasman, nazwał ją „Staaten Landt”, tzn. Ziemia Stanów, na cześć ówczesnych Stanów Generalnych. Nazwa „Nieuw Zeeland” – Nowa Zelandia, pojawiła się 23 lata później na mapie holenderskiej z 1665. Pochodzi ona od nazwy holenderskiej prowincji Zelandia." Za Wikipedia.Twoja bezsennosc moze cie wyedukować. Stary York jest w Anglii jak coś.
@Endrius: gdybys ty nie spał na geografii i historii to wiedziałbyś ze chodzi o Zeelanie w Niderlandach a nie Zelandię w Danii.

Może czas zasnąć spokojnie, a nie żyć złudzeniem swojej mądrości :p.